FUK - NEW WAVE OF BRITISH PUNK ROCK 12"

PHR
Niektorým nahrávkam to trvá dlhšie, niektorým vôbec, ale hlavne, že sa stáva, že už pri prvom vypočutí máte sánku dole a viete, že toto je muzika presne pre vás! U mňa ďalší zásah Papagája do čierneho, teda pardón, do priesvitného. FUK sú nasledovníci CHAOS UK, sami sa označujú za novú vlnu anglického punk rocku. Stihli už vydať album v Japonsku a aj túto krajinu počas turné celú precestovať. Niet sa čomu čudovať, Japonci boli už od začiatku 80-tych rokov zaťažení na vtedy vychádzajúce hlučné spolky alá CHAOS UK alebo DISORDER (x kapiel kopírujúcich tieto kapely, y japonských vydání atď). Druhý album si už vzal pod palec Papagájův hlasatel a koncertná smečka Culburger.
13 skladieb rýchleho a špinavého punk rocku s vlastným soundom made in Bristol. Čistá špina! Starí fotri a aj tak to nenahrávali v žiadnom veľkom štúdiu, master nerobila žiadna známa "osobnosť", a predsa vedia stále ničiť svojim fandom prenosky na gramofónoch. Dá sa vôbec odbiť táto recenzia bez porovnania k ich predchodcom? Pochybujem. Ako som už písal, typický sound pre túto smečku si zachovali, muzika je trošililinku možno odľahčená rock n rollom a nájdeš tu aj viac vyhrávok. Žeby už skľudnili? Pochybujem. Skôr za tie roky sem tam aj niečo pochytíš o hraní na hudobný nástroj. Niektoré riffy (napr. úplne v "Carry on abroad") dokonca znejú ako vykradnuté z obdobia "Radioactive earslaughter", len je to mierne pokojnešie. Vykrádačka nie je zrejme ten správny výraz, len pokračujú tam, kde s predchádzajúcou kapelou skončili. Parádne sú aj vybrnávačky v "Eaten alive", z čoho to je? Každý text je v potlačenej kapse svojsky spracovaný a má svoju koláž aj s komentármi. Nechýba ani sebairónia a kritika, ale aj útoky na anglický konzervatizmus alebo tradície, na jednej koláži si to odniesli dokonca aj CRASS. Najvýstižnejší text je ku skladbe "A.S.B.O. kids" (Anti - social behaviour order). Bonusom k tomu všetkému je ešte ultra priesvitný vinyl.
CHAOS UK is dead, A.S.B.O. kids attack!

 1. Smash up the kitchen
 2. Instant depression
 3. More nothing
 4. City centre shit kickers
 5. Eye see you
 6. Carry on abroad
 7. Eaten alive
 8. Bomber pop terror
 9. ASBO Hitler
 10. Sexy war victim
 11. Mean exed girl
 12. ASBO kids
 13. P.C.K.

Autor: Adrik
Počet videní: 539

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:
Email:
Antispam: Z+B+D
Správa:

#3669 michalko napí­sal/a: 14.01.2012 12:32:49
Fajnové to je. Okrem Gabbu tak je inak ešte niekto z Chaos UK? Lebo som nevedel nájisť, ale znie to fakt ako oni.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.04. 11:57
Stockpot:
Zdravím komunitu Punkgenu,

rád chodím na tento web, lebo sú tu zaujímavé články a ako vidím, stavili ste na nový imidž, avšak jedna vec ktorá mi tu chýbala a nebola oprave ..
(guestbook)

19.04. 04:15
Scheby:
aj ja som sa zlakol, ze uz neni domena :D :D
(novinka)

19.04. 04:13
Scheby:
kurva, tiez mi chyba stary dizajn :(( tento je chladny a bleh!
(novinka)

16.04. 14:10
fog:
novy desing bolo treba ako sol. nech to nie je ako ms skicar. je rok 2021. prehladne to je aj teraz a stary design bol hocico len nie skvely :D
(novinka)

16.04. 00:43
krut:
Boha satana jeho, to čo sa stalo s punkgenom ? posledním true old school punk style strankou ve vodách střední Evropy ? :D Stary dizajn byl naprosto skvělý a přehledný... :(
(novinka)

15.04. 15:41
Hedrik:
Dobre to je kurva!!!...ako zaklad vyborne, este sa to urcite bude vylepsovat...ale konecne responzivny dizajn, co sa da citat aj na telefone. Vsetko naj PUNKGEN, vitaj do dospelosti aj s novou ofinkou ..
(novinka)

10.04. 00:52
Prasiak:
kamo vrať ten dizajn nazad ciboha :D
(novinka)

02.04. 17:34
Theresa:
Ahojte, koupim vinyl od Neurosis - A Sun That Never Sets

Diky
(guestbook)

01.04. 11:42
Elramon:
ja by som bol aj za moznost nastavenia si stareho templatu
(novinka)