PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 29.2.2020

POP. 1280 (USA), NULAJEDNANULANULA (CZ), ZMAR (CZ), LAKKA (CZ)

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

GRIDE - HLUBOKÁ TEMNÁ MODŘ (INSANE SOCIETY)
13.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, CRIPPLED FOX, SEDEM MINÚT STRACHU (10.1.2020, Spišská Nová Ves)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
LIDSKÉ ZDROJE - Live demonstration MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


(27.9.2014) JEDINÁ MOŽNOSŤ, TOY PIŠTOĽS, SMELSER - Prievidza, Diwadlo (report)
Už žalostne dlho som nebol na výlučne pankovej akcii. To sa po krátkom dohovore s Krtkom však zmenilo a rázom som bol pasovaný za dvorného šoféra. Na túto akciu som chcel ísť tak či tak, takže táto rola mi viac než vyhovovala. Niečo pred ôsmou sme ponakladali veci a po chvíľke rozhodovania, ktorou cestou sa do PD vyberieme, sme si to už jebali smerom na Žiar. Za tých pár rokov som mal možnosť zviesť sa s mnohými bandami a musím poznamenať, že rozhovory počas cesty sa až tak moc nelíšia (samozrejme v okolí Gemera sú o poznanie fekálnejšie). Za relatívne krátku dobu sa ocitáme v Prievidzi a lesopark nachádzame na prvýkrát. Na tomto mieste som ešte nikdy nebol, a preto ma to príjemne prekvapilo. Všade zeleň, stromy, drevené sochy - fajn priestor. Von sa už hemžia aj prvé alko zombie siluety. Celkovo vyše 140 platiacich, čo je moc krásne číslo. Nie je sa čomu čudovať, keďže Toyko hrá len raz za čas, bola by škoda to nevyužiť. Jediné mínus by som dal asi za ceny nápojov. Pivo, či kofola stála 1.50, čo je na akciu tohto razenia trošku prehnané, ale s tým asi človek nič nenarobí.
Prvý vystupujúci DÁŠA FON FĽAŠA dohral tesne predtým, než sme prišli, takže bolo len malé zvítanie pri jeho distre a už si to pálil na svoj druhý koncert do Štiavnice. Druhú bandu menom JEDINÁ MOŽNOSŤ z Jalovca som videl naposledy asi pred 8-9 rokmi. Odvtedy sa toho moc nezmenilo. Stále je to nasraný energický punk/hc s kritickými textami, ktorý sa brodí bahnom podzemia a sem tam vyjde na povrch, aby Ti ukázal, že nie každá kapela musí spievať len o pive a zábave. Baví ma to presne tak isto ako naposledy. Ich vystúpenie bolo takým prierezom, kde zazneli ako aj šlágre z demáču "Zmysel konania", tak aj úplné novinky. Čoskoro sa chystajú nahrať nový materiál, takže ak si už zanevrel/a na domácu tvorbu, toto si určite pusť!
Myslel som si, že už ma nič neprekvapí, až pokým sa ma jeden týpek nespýtal, či som pred X rokmi nechodil na pokec :-D. Ty vole, pamätám si ešte na obdobné stretká, ale že sa ma toto niekto spýta po rokoch rokúcich, to som si skutočne nemyslel :-D. Na TOY PIŠTOĽS to už pod pódiom vrelo. Refrény sa ozývali celým barom, kde spieval skoro každý prítomný. Ďalší energický set, ktorý bol poprepletaný trefnými príhovormi a humornými komentármi (zväčša na pódiových démonov, ktorí nechceli zliezť aj keď ich odtiaľ ťahali). Aj bubeník vyfasoval osobného ovievača, ktorý mu pozdejšie na oplátku vypil pivo :-D. Klasický prierez poslednými dvoma doskami nemohol nikoho nechať na pochybách, že táto banda má toho na zdelenie viac než dosť, stačí len počúvať a trochu popremýšľať. Príjemné prekvapenie bolo zahranie piesne "Vojna" a ešte príjemnejšie vylúčenie z playlistu song "Parlament" :-). Pobavila ma jedna situácia, ktorú som spozoroval počas tejto akcie. Stage diving tu znamenal skok z pódia do davu, ktorý ťa poväčšine ani neregistroval (alebo nevládal) a do pár sekúnd si už ležal na zemi :-D. Asi vážne treba v panku viacej žrádla! Záverečnou bandou bola pre mňa n eznáma vec SMELSER z Blavy. Rýchly americký skate punk s anglickými textami a spievajúcim bubeníkom, ktorý kedysi spieval v bratislavskej bande GOOD REASON. Veľmi chytlavé piesne, len to akosi nemalo vlastný xicht (ale kedže sa do tohto žánru vôbec nevyznám, môže to byť aj presne naopak). No na chalanoch bolo vidno, že ich to baví a dav pod pódiom im to dokazoval tiež, takže asi robia dobre to, čo robia.
Nastáva čas posledných drinkov, strohého lúčenia a vyrážame na cesty. Skvelá akcia, kde konečne bolo vidieť aj mladú generáciu. Len tak ďalej!

Tento report už bol zobrazený 595 krát!
 Autor: Wrbo
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 2.33

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: D+U+N
TEXT:


 #6054 Balki   napísal/a 01.10.2014 21:47:42
No uz kazdy to, co mu chuti
 #6053 Wrbo   napísal/a 01.10.2014 21:17:57
Hej, to máš pravdu, hlavne mäsa z malých mačiatok a šteniatok !
 #6052 Balki   napísal/a 01.10.2014 10:31:05
wrbo, hlavne masa ;) (to prve a chap ako siroke e)
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
24.02. 11:38
sludgehead: neviete niekto ci sa da kupit listok len na ten prvy den (streda)? >> (novinka)
20.02. 17:34
HCST: No hlavně do ČR zavítají Hetze. A nezbývá než doufat, že vystoupí i na nějakém pro takový námrd důstojném místě (rozuměn...díře) .. >> (novinka)
13.02. 13:15
dášo: lukasukaz: dík. nie, v lete chodím na tour južnú pologuľu. ale Kvapka nie je zlý nápad, minimálne logo by som už mal. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
12.02. 19:08
lukasukaz: Vločka topka celého víkendu u mňa :D Keď sa začalo drbať bežkou o odposluch tak som myslel, že to niekto v predu naozaj schytá :D Dášo, v lete to premenuješ na kvapka? :D .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
09.02. 10:44
Zintaer: HURK na krabičkách Zintaer a Noitt!! Dík za pozitívny report!!! Akcia bola celá super!!! >> 6.2.2020 POKORA, HURK, SZMEJ, DUDE THE WOLF Košice, Collosseum (report)
04.02. 08:15
dášo: elramon: nie, je to (zatiaľ) výhradne koncertná záležitosť. vo februári doslova koncertný boom BB, ZA, SNV, BR. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
02.02. 15:52
elramon: ten dasov projekt ma uz nieco vonka? >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
11.01. 15:42
masskillah: Rišo vystopoval som tam alúziu na Rozpor?:) >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
11.01. 12:48
deegee: No však naviac pobúrený z Ahoj bol práve Adrik >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
10.01. 16:05
Raklo : Najobľúbenejšia kapela. >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[270/91.84%]
Má!

[12/4.08%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.68%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[10/3.4%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


PoČet hlasov: 294


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com