Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


ROZPOR (IZRAEL)

Autor: Datra (RozpoR) | Počet videní: 1923


1 poster 3 kluby

RozpoR Israhell tour 2018

My sme leniví kokoci a tak sa nám nechce nikomu vypisovať, že by sme si niekde chceli zahrať. A už vôbec nemáme chuť a energiu riešiť recipročné koncerty na revanž. My proste hráme, keď nás niekto zavolá. Naštastie nás stále volajú a tak sa cez víkendy motkáme dokola tu po strednej Európe s občasnými výletmi do blízkych okolitých krajín a sme spoko. Hrať do Izraela nás rovnako zavolali tamojší punx, ktorí sa pred nedávnom skamošili cez futbalovú antifašistickú ultras sieť s trenčianskymi Trenchtown Gangsters - jedinými antifašistickými futbalovými ultras na Slovensku.

Bambi

Bambi je hlavný organizátor. Zagulatený skinhead a fanatický ultrafan futbalového klubu zo svojho mesta Maccabi Haifa. Tak ako vačšina Izraelcov, ktorí majú korene v rôznych kútoch sveta, jeho predkovia pochádzajú z Jemenu, Maďarska a nevím kde ešte. Pracuje ako kuchár a miluje hummus a falafel. V každom meste nás zobral na "the best hummus in this town" alebo na "the best falafel in this town”. Keď bola pred pár rokmi zase nejaká mikrovojna na severe Izraela so susednou krajinou, Bambi napísal na svoj FB profil niečo pro-Palestínske. Okamžite sa mu začali vyhrážať smrťou viacerí ľudia z jeho štvrte. V robote si musel zobrať dovolenku na pár dní, pretože mu volali spriaznení kolegovia, že by sa tam v žiadnom prípade teraz nemal ukazovať. Sám podobné zážitky uzatvára slovami: "You know, if you do something like this here, the answer is brutaly violent!"

Bambi sa trošku namotal na "East European street punk bands" a rozhodol sa zavolať ROZPOR. Cez Trenčanov sa s nami skontaktoval, s tým, že nech si kúpime iba letenky a ostatné (dopravu po krajine, ubytko a žrádlo) bude riešiť on. Sľuboval, že predáme veľa merchu a spolu so vstupným sa nám náklady na letenky atď. určite preplatia, čo sa nakoniec do bodky potvrdilo a po turné sme ostali ešte v pluse nejakých 150 eur.
Hneď po prílete sme mali hrať v mestečku Sakhnin, ktoré je známe tým, že jeho obyvatelia sú Arabi. A to je aj ten problém. Bambiho miestni arabskí kamoši všetko zabezpečili, ale upozornili ho, že koncert musí oznámiť aj polícii, pretože bez dialógu s ňou sa v Sakhnine neuskutoční nič. Teda uskutoční, ale odozva fízlov bude, ako sme si už mohli prečítať vyššie "brutaly violent" ... Nič sa však neuskutočnilo ani po dialógu, pretože fízli ješitne povedali, že za nimi mali prísť skôr, než začnú vybavovať miesto a aparát na koncert. Suché ... Bambi vravel, že vraj takto polícia namiesto snahy o integráciu a budovanie dobrých vzťahov hádže polená pod nohy každej tamojšej kultúrnej či inej aktivite, len preto, že je to proste "arabské mesto".
Ako náhradný program sme teda išli večer v Tel Avive na futbalové derby Maccabi Haifa vs. Maccabi Tel Aviv. Dvaja najväčší rivali, takže napätie vo vzduchu a emócie na hrane. Bambi nás ako správny hostiteľ neprestajne zasväcuje do nuáns izraelských politických a futbalových reálií. Nepriatelský klub sú vraj "nazis and zionists", čo onedlho po výkope potvrdzuje aj mohutné skandovanie fanúškov Haify namierené voči Tel Avivu - "neonazi, neonazi, oeo, oeo". Všimli sme si, že v kotli súpera visela aj srbská vlajka. Neviem z akého dôvodu a v akej súvislosti a nechcem nikomu krivdiť. Ale vždy keď dnes niekde vidím srbskú alebo ruskú vlajku, moja kontrolka radaru kokotizmu začne blikať jak stroboskop na koncerte Prodigy, pretože to v drvivej väčšine býva spojené s nejakou ultrapravicovou pičovinou.
No každopádne atmosféra super, masívne skandovačky od začiatku do konca, choreo, transparenty, proste iný svet. Chcel som si na tento zápas zobrať šál Légia Laugaricio, ale Bambi mi ho zatrhol, kvôli jeho červeno-bielej farbe. Do kotla Maccabi Haifa je táto kombinácia striktne zakázaná a to na hocijakej časti odevu. Vítaná je iba zelená, biela a čierna. Tomu vravím ultra organizácia kurva! :) Dal som si ale potom záležať, aby tento šál visel počas každého koncertu na mojom mikrofónovom stojane - šak preto som ho aj bral do krajiny, kde je v noci 30 stupňov do boha ...


Tel Aviv beach. Zľava Zooroo, Bambi, Saša

Rytina na squate Yellow house

The best hummus in Haifa. Zľava bedľa, Fabko, Bambi, Pacho

Saša

Saša je Bambiho kamoš, pomocná ruka, druhý organizátor. Pouličný pankáč, utrhnutý z reťaze, v štýle stará Zoo. Najlepší parťák problémov, konfliktov a neočakávaných úrazov. Narodil sa v Bielorusku a ako 6 ročný sa aj s mankou presťahoval do Izraela. Ten z duše nenávidí a chce odísť žiť do Nemecka alebo Českej republiky. Každé písmeno "H" vyslovuje ruským "CH" ("Aj fakin chejt dem!"). Nenávidí teplo, fízlov, sionistov, bežných ľudía ... vlastne nenávidí všetko okrem poga, piva, hummusu, falafelu a kúpania sa v mori. Ako jeden z mála nearabov chodí do Sakhninu, lebo tam má kamošov. Dokonca s nimi chodí aj na futbal. Ochranka na štadióne ho často pred vstupom na tribúnu Sakhninu otáča, že kámo si si pomýlil lístok, ty máš ísť oproti. Neveria, že žid chce ísť na tribúnu s arabmi. Tí ho poznajú a majú ho radi. Koncert v ich meste vlastne riešil hlavne on.
Vyše roka si odsedel v base za útok na fízla. Vraví, že v izraelskom väzení ti nedávajú jesť. Potravu si musíš kupovať za vlastné prachy, ktoré ti tam posielajú príbuzní. Ak ich nemáš, si v piči. Vraj tam aj nejakí zomreli od hladu. Jemu prachy posielala manka. Tričko vymenil za jablko a nátierku a nejak to dal. Tak ako aj o iných veciach, hovorí o tom so smiechom, no napriek tomu je nám všetkým jasné, že tento blázon si vo svojich 27 rokoch odskákal už iný hardcore.

V Tel Avive spíme na squate s názvom Yellow House. Je to starý plesnivý barák s klenbami a mini okienkami, ktoré ale stačia na to, aby cez ne zvonku preniklo prudké slnko. Bývajú v ňom nejakí metal crusteri (spevák z the HOLOCAUSTS), takže je to správna hnilá metalová kobka so sprchou a elektrinou. Barbar Conan tu určite strávil nejaký čas vo svojom turbulentnom živote.
Na druhý deň sa flákame po starobylom mestečku Jafo, čo bol v minulosti najväčší prístav v oblasti až kým ho neprevalcovala výstavba moderného Tel Avivu. Tu sa aj kúpeme v teplom mori. Podvečer skúška s požičanými nástrojmi v miestnom undregroundovom štúdiu Sound of the Street, pretože stratégia bola taká, že priletíme bez nástrojov (je to tak lacnejšie a nenápadnejšie na letisku) a v batohoch budeme mať iba merch.
Samotný koncert bol v klube, na nerozoznanie od hociakého európskeho špinavého rockového klubu. Sála plná (cca 100 ľudí), všetky kapely aj zvuk na úrovni, atmosféra horúca. Tu majú vo zvyku začínať dosť neskoro, takže sa akcia končí o 2 ráno. Merch sa naozaj predáva dosť dobre, hlavne tričká. Publikum je rôznorodé v tomto dosť pripomínajúce Bratislavu.

Na druhý deň sa vlakom presúvame do Haify. Mesto sa rozprestiera na kopcoch, takže aj klíma je veternejšia a chladnejšia. Hrá sa v štúdiu, ktoré si postavila dobre organizovaná banda okolo Bambiho a Sašu. Prenajímajú si hnilú betónovú búdku v slepej uličke neďaleko centra a funguje ako ich základňa, ubytovňa, skúšobňa, krčma aj koncertná sála. Počas koncertu hliadkujú na rohu pred štúdiom a keď sa na obozre objaví policajná hliadka, ktorá by mohla robiť problémy napríklad kvôli hluku, dajú echo a celé publikum aj s kapelami sa zamkne ticho vnútri, kým neni vzduch čistý. Toto sa stalo asi tri krát za večer a pripomína to časy dizidentského undergroundu u nás za komančov. Skoro všetci tunajší punx majú ruských predkov, ruské mená, vedia aspoň lámane po rusky a poznajú ruské punkové klasiky ako "Mama Anarkija". Je tu mladý pankáč s polmetrovým čírom, ktorý je vraj jediný arabský pankáč v Izraeli a prišli kuknúť aj traja Sašovi kamoši zo Sakhninu. Koncert je vzhľadom na priestory komornejší. Komunitu tvorí cca 40 ľudí, ale atmosféra zase top. Pogo a binec od začiatku do konca! Celé to dosť pripomína našuObludu, ale v menšom.


Haifa, Pacho na cajgli

Pred diy štúdiom v Haife

Pred diy štúdiom v Haife

Sharon

Sharon je z Jeruzalema. Pomáha chalanom s tamojším koncertom. Ubytováva ľudí vo veľkej vile v centre mesta, o ktorú sa stará, pretože bohatý majiteľ niekam odišiel na dlhšie a nechcel nechať barák opustený. Aspoň takú verziu sme dostali.
Jej predkovia sú z Iránu, Ruska a ďalších krajín. Vyzerá presne tak, ako si predstavujete galilejských pastierov na prelome letopočtov. Angažuje sa v Palestínskom hnutí. Vojenskej službe sa vyhla nejakým zložitým ojebom tak, že sa prihlásila ako dobrovolníčka na sociálnu prácu s Palestíncami a odvtedy intenzívne navštevovala územie West Banku. Osobne zažila vypalovanie úrody, zabíjanie domácich zvierat a vyháňanie ľudí z domovov izraelskými vojakmi. Odkedy ju trafili do kolena slzným granátom a musela podstúpiť operáciu, kvôli strachu chodí na toto územie už menej. O svojom bratovi hovorí: "He is a fascist." Boháča, to by ma zaujímalo, ako vypadá jej brat...

Z Haify do Jeruzalema sme išli prenajatým autobusom v štýle futbalového výjazdu. Všetci vraveli, že v Jeruzaleme je najväčšia pravdepodobnosť, že dôjde k nejakému konfliktu, pretože miestna ortodoxná komunita je veľmi aktívna a títo punx mali rôzne antifašistické transparenty a palestínsku vlajku. K ničomu v konečnom dôsledku nedošlo, ale na koncerte práve pred začiatkom setu ROZPORu vybehol na pódium nejaký týpek s výzorom študenta a povedal do mikrofónu, že "bezohľadu na pravicu či ľavicu pôjde tá palestínska vlajka, ktorá tu visí na stejdži, bez boja dole" a už sa ju chystal zvesiť. Reakcia Bambiho a spol. bola bleskurýchla. Priskočili k nemu, vytlačili ho odtiaľ a na naše následné vyhlásenie, že "bezohľadu na pravicu či ľavicu zostane tá vlajka tam, kde je" v sále zaburácal súhlasný rev a aplaus.
Klub, podobný tomu v Tel Avive bol totálne narvatý (cca 150 ľudí) a atmosféra koncertu pokračovala v najlepšej tradícii predošlých dní a predošlých 40 rokov punku a hardcoru.

Ešte v ten večer sme sa dozvedeli, že na druhý deň (v nedeľu) sa má v palestínskom Ramalláhu konať generálny štrajk a že kvôli tomu budú uzavreté až do pondelka všetky check-pointy, cez ktoré sa do tohto mesta dá dostať. My sme mali totiž na nedeľu naplánovaný koncert v palestínskom meste Betlehem. To by podľa Sharon nebol problém, pretože do Betlehemu sa vraj autom dá dostať aj mimo check-pointov. Problém je v tom, že v Ramalláhu na nás čakala spojka, cez ktorú sa to riešilo a k tej sa teraz dostať nijako nedalo. To teda znamenalo ďalší zrušený koncert. Z plánovaných piatich sme teda nakoniec odohrali iba tri. To by nebol ROZPOR, ne? :D

Ako náhradný plán nás Sharon zobrala na niekoľko hodinovú exkurziu s jej podrobným politickým komentárom do Východného Jeruzalema a palestínskej štvrti Silwan. Rozdiel s židovskými časťami mesta bol priepastný. Ukazovala nám izraelské vlajky, ktoré sa sem tam týčili uprostred arabskej favely. Tam sú domy židovských osadníkov, ktorí tento spôsob bývania považujú za jeden s nástrojov svojej ultrapravicovej agendy. Saša sa dokonca dostal s jedným aj do slovnej potyčky, pretože osadník si zboku fotil našu skupínku sediacu na zemi pri Sharoninej prednáške. Takéto fotky potom vraj dávajú na svoje weby v rámci monitoringu "ľavicovej špiny".
V pondelok ráno sme leteli naspäť. Na druhý deň mi prišla správa od Bambiho. Preposlal mi video zo správ s názvom: "Tisíce nasledovníkov rabína Belaranda po modlitbe v Jeruzaleme včera v noci vyčíňali a napadli Arabov". Stalo sa to včera večer presne na tom mieste, kde sme včera cez deň jedli hummus v malej pouličnej kuchynke. Zverina. Z pohodlia domova rozmýšľam, kde sme to vlastne boli a veľa vecí mi stále nejde do hlavy ...

Bizarnosť židovských náckov

Naši hostitelia z punkovej komunity nazývajú miestnych sionistov fašistami alebo dokonca neonacistami. Pre našinca je to dosť mätúce a bizarné. Vzhľadom na historickú skúsenosť si ťažko vieme predstaviť ako môže byť niekto, kto je vedomý žid zároveň aj neonacista. Pre Európana je náročné preniknúť do zložitej siete rôznych úrovní pravicovosti, ktorá tu má milión odtieňov a rolu hrá aj pôvod alebo farba pleti. Hlavným determinantom, ktorým sa miestna ultrapravica vyhraňuje voči ostatným je však jednoznačne "Židovstvo" v ponímaní á la "Jewish Power". Všetkých ostatných považujú za menejcenných. Zaujímavosťou je, že najfanatickejšími sionistami, ktorí najradikálnejšie vystupujú proti moslimom sú paradoxne takzvaní "Židia arabského pôvodu" (To sú tí židia, ktorých predkovia tu žili už pred vytvorením Izraela, alebo sa sem prisťahovali z arabských krajín). Týmto spôsobom tu nácek môže byť aj čierny ako uhoľ, pokiaľ sa dostatočne vehementne hlási k židovstvu. Haluz, ne?
Ospravedlňujem sa ak tu nespomeniem dostatočne všetko, čo sa týka tejto problematiky alebo prípadne niečo interpretujem nesprávne. Strávili sme v Izraeli iba 5 dní a za taký krátky čas si človek môže o takomto zložitom fenoméne vytvoriť iba povrchný obraz.

Haifa punk

Moje postrehy v skratke:

Viac krát som počul vyjadrenie, že Izrael je malé USA. Sorry, ale podľa mna nie je. Ľudia sa správajú a vypadajú západne, ale okolie, všadeprítomný bordel a špina a hnilá infraštruktúra veľmi pripomína rozvojové krajiny ako Mexiko. Ale zase sa tam dá piť voda z vodovodu a wifi je skoro všade.

Izraelskí úradníci, sekuriťáci, fízli a niektorí predavači sú extrémne arogantní a zásadne nezdravia, nepoužívajú prosím ani ďakujem. Ostatní ľudia sú naopak veľmi milí, srdeční, komunikatívni a bezprostrední. Cítil som sa tam dobre.

Pripadá mi ako keby všetci v Izraeli boli Rusi. Vraj ich tam je iba 2 mega (Izrael má 7 mega) ale neviem no, všade počujem ruštinu, asi aj častejšie ako hebrejčinu.

Je to malá krajina, univerzálna časová jednotka v meste, ktorou dosiahneš každý dôležitý bod je 10 minút.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: W+L+R

Správa:

#7601 nakra napí­sal/a: 27.05.2019 19:09:17

"hnilá infraštruktúra a bordel" / moje sledovania / - bordel len u ortodoxov (mea shearim) v jerusaleme + stavebný bordel (niekde) okolo kibucov a mrtv. mora - a konec. infraštruktúra - superletisko, rýchlomegavlak, každú pol hod busy z jeruzalema barskam, každých 5 min električka v jer., nové cesty, kruháče,stanice a staničky aj v menšom meste pri gaze, kibucoch, dialnice, v tel-aviv furt označené fasa busy, lacné taxíky. niekde možno vácej káblov visí, ale neviem či jak v rozvojovej krajine, možno kludne jak na balkáne. všetci milí, v pohode, aj pándle, vojaci, colníci, predavačky (okrem ortodoxov a popiskujúcich a pohukujúcich palestíncov - bol som s čajkou a držali sme sa za ruky? /u nich v častiach / nie napr. v starom meste v jer.). 100 krat lepšie ako strašili všetci terrorom na letisku, a pod. rozmery - v 3 mega tel avive za 10 minut - asi fakt len okruh 10 min :D ináč môžeš chodiť celý deň do odpadnutia okolo bauhaus pamiatok, krčiem, po pláži, cez prístav, a pod. jerusalem okolo hradieb tiež skôr na pol dňa. ale krajina áno, rýchlo hore-dole, - príklad - smer jordánsko / alebo na iný smer (ber sheeva) ide z jerusalem quasi autobusová linka - ide aj 2 hod ale stojí furt pár metrov a ide furt. ruština - určite. aj starší žid na trhu čo vidíš, že nie je žid z ruska / alebo syn židov z ruska, navrhne bežne ruštinu. odtial ich prišlo mrte / pikožka: netanjahu je vraj prvý premiér čo nevie po poľsky

#7495 xgulex napí­sal/a: 20.10.2018 08:22:08

kkt ten fabko v outfite ala gay pride s ladvinkou. top!

#7494 michalko napí­sal/a: 20.10.2018 00:28:28

velmi dobre :)

#7493 Fokular @ napí­sal/a: 19.10.2018 11:02:28

Jaaj super reportik!

#7492 Geťo @ napí­sal/a: 18.10.2018 15:26:08

P.s. A hákový kríž sedlácky urobený z davidovej hviezdy je asi fakt top :-)

#7491 Geťo @ napí­sal/a: 18.10.2018 15:25:09

Náhodou, fajn report... človek vidí aj odvrátenú stranu... Je fakt, že svet má rád čiernobiele videnie, ale aj prípad Izrael-Palestína ukazuje, že to nikdy nie je čiernobiele, a to ani z jednej ani druhej strany. Aj medzi Palestínčanmi a Židmi je predsa dosť kokotov. Tak ako v každej spoločnosti.
Hoci, samozrejme, na písomnom prejave váž. p. Datru by bolo čo ešte vylepšiť, kým bude z neho profesionálny reportér do BBC:-)
Ale inak fakt zaujímavý pohľad z uhla, ktorý bežne nevidno v telke etc.

#7490 Datra @ napí­sal/a: 15.10.2018 18:54:25

tjjdno: spravne, rad pokecam osobne niekedy.cheers!

#7489 tjjdno napí­sal/a: 15.10.2018 17:30:15

Radsej sa to datru spytam niekde osobne ked ho stretnem nech nevynikne omylom nedorozumenie.

#7488 tjjdno napí­sal/a: 15.10.2018 17:18:44

dennodenna genocída Palestíny ties moc kosher nieje.a zabudol som ze zid je kamoš.niekdo je viac clovek ako ten druhy.Peace//(A)

#7487 tjjdno napí­sal/a: 15.10.2018 17:05:58

xEtnickySrbX nie citam iba spravne slnecne propagandi media Sme a denik n a pohonil som aj na hribovi z rana ale na debilnu otazku debilna odpoved.Len nechapem co proti srbom?genocida srbov na kosove zo strany albancov zrovna kosher nebola.A ospevovanie ameriky mi ties moc kosher nepride.ci us od povodnich obzvatelov az po 2018rok su v kazdej vojne.ked us tak vsetci neznasaju rusko a slovanov.Len nechapem tej nenavisti.to je vse.nic viac v tom nehladat.

#7486 xEtnickySrbX napí­sal/a: 15.10.2018 11:40:02

tjjdno: operace artaban si si uz dnes pustal? zem a vek a hlavne spravy preluskane? sprisahanie odhalene?

#7485 Datra @ napí­sal/a: 15.10.2018 08:01:48

(Pre Elramon) Odchod bol bez problemov. Kontrola sice bola naozaj podrobna, tvrala dlhsie a kazdemu dali par otazok, ale inak v podstate standard. Cakali sme ovela horsie.

#7484 tjjdno napí­sal/a: 13.10.2018 16:56:24

..vždy keď dnes niekde vidím srbskú alebo ruskú vlajku, moja kontrolka radaru kokotizmu začne blikať jak stroboskop na koncerte Prodigy, pretože to v drvivej väčšine býva spojené s nejakou ultrapravicovou pičovinou.odpadol som Bratislavske slniecka s pravym nohate nazorom:.-D

#7483 Elramon napí­sal/a: 13.10.2018 10:43:30

A este som zabudol..izrael je na nase pomery fakt spinavy, ale staci ked precestujete okolite krajiny a po prichode naspat do izr fakt pocitite, ze ste naspat v zapadnej civilizacii.

#7482 Elramon napí­sal/a: 13.10.2018 10:38:00

A odchod bol aky, bez problemov? Nas tam niekolko krat vypocuvali a to sme boli obleceni uplne "casual". Neviem si predstavit jak sa potom spravali ku pankacom, ktori sa pohybovali po arabskych stvrtiach a komunikovali so "zavadovymi" osobami

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)