BETON

Autor: Adrik | Pridané: 6.6.2013 | Počet videní: 3459


Adrik: Nazdar betonári, na začiatok sa nám pekne predstavte, od kedy a prečo ste v kapele a čo vlastne robíte mimo nej?

Tomáš: Adrian. Nazývam sa Lintner a hrám na gitaru v BETON, v kapele, v ktorej som od veku vekov (začiatku). Učím anglický jazyk a etiku na bilingválnom gymnáziu a snažím sa zrekonštruovať jeden byt. Mimo toho brnkám na basu v HERETIXe, kde si spevák Hades ladí gitku. To isté robí aj v ADACTA a pomimo sa nechavá v grafickej firme terorizovať týmto otrokárskym systémom, ktorý sa ešte nenasýtil a vegetariánov považuje za bláznov. V MINDFUCKU hučím na nášho bubeníka Adama za bicími. Ten si pomaly ale iste dokončuje magisterské štúdium filozofie a predáva nejaké tričká. Basáčku Teréziu si mohol zbadať v AGREGATe, alebo SMRTONOSe. Momentálne sa po ukončení práce v tabloidnom denníku, venuje prípravám na doktorandské štúdium. Gitarista Feschi hral kde-kade, napr. v MANSKLIG LADUGARD, teď robí za kompom a ma 2 buldočky.

Martin H.: Kto? Martin Had. Prečo? Lebo tá muzika svinsky šlape a oproti ostatným kapelám je nová vec stáť vpredu a kričať na opilcov. Čo? ADACTU, HERETIX a robotu.

Adrik: Prvá jedovatá otázka: Prečo sa v kapele vystriedalo toľko ľudí? A čo tí ľudia robia dnes? Zaujíma ich ešte stále nejaký punk alebo crust? To nikto nevydrží tak dlho s Bulánkom?

Tomáš: Dôvody na zmeny zostav boli rôznorodé: prerušenie celkovej aktivity kapely, zmena hudobného vkusu, nezáujem, odchody do cudziny, založenie rodiny, narkotizmus, boh. Tí ľudia dnes robia rôzne veci, o ktorých úplný prehľad nemám. So všetkými bývalými členmi BETONu sa snažím udržať (aspoň veľmi sporadický) kontakt. Či ich zaujíma punk/crust ma ale vôbec netrápi.

Martin H.: Vydržať s Bulánkom je skurvená rehoľa.

Adrik: Zoznam kapiel, v ktorých ste hrali a hráte by zabral dve áštvorky. Ako sa to dá všetko stíhať? Fungovalo / funguje to rovnako v iných kapelách, tak ako v BETONE?

Tomáš: Stíhať sa dá veľa, len musíš chcieť. Pozri sa na Lilkera, Butchera, Janssona alebo Fayarda.
Nie, funguje to samozrejme inak.

Martin H.: Dá sa to stíhať, keď sa vyjebeš na osobný život a kariérny rast. A skoncentruješ sa na kariérny krast. Všade je to rovnaké.

Adrik: Za tých necelých 10 rokov ste prešli zaujímavým hudobným vývojom, ako sa spätne pozeráte na staré nahrávky? Prečo nehráte na koncertoch staré skladby, ktoré ľudia viac poznajú? Nebude niekedy BETON revival?

Tomáš: Demo je skurvený shit, ale začiatky sú začiatky. Ostatok je fajn. Nevidím dôvod hrať tie isté songy dokola.

Martin H.: Revival? Snáď nie.

Adrik: Každý vás s tým určite otravoval do zblbnutia, ale prečo splitko so SKELETONom vyšlo až tak dávno po nahraní?

Tomáš: Bolo na to viacero dôvodov: problémy v kapele, problémy s našou grafikou, problémy s kanadskou grafikou, zdravotné problémy vydavateľa, problematická komunikácia s vydavateľom.

Adrik: Na koncerte s DEFY a SUBTERROR budete krstiť bútleg double 7", o čo vlastne pôjde?

Tomáš: Ide o bootleg nášho materiálu zo splitov s BESTHOVEN a SKELETON. Vydaný v počte 5 ks na dvoch bielych jednostranných pirátsky vyrobených d.i.y. epkach.

Adrik: Vlani ste sa chystali nahrať nový album, kde sa to zaseklo? Koľko máte nových skladieb a kto by ho mal vydávať? Bude to čistý death metal?

Tomáš: Nič sa nezaseklo, len nám tvorba songov trvá trocha dlhšie. Chceli by sme na albume cca 8 songov a nie všetky sú hotové.

Martin H.: Bude to špinavý death metal.

Adrik: Disbeatové texty sa vyznačujú svojou extrémnou dĺžkou. Dá sa v troch riadkoch vyjadriť všetko, čo chcete? Musím však uznať, že tie hry s písmenkami sú po piči!

Tomáš: Podľa mňa sa dá vyjadriť aj v troch riadkoch dosť. Neviem o jakej hre hovoríš.

Martin H.: Nedá. Ale neni to koniec sveta. Kto hľadá v disbeatových textoch hĺbku, by sa mal zahĺbiť skôr do kníh.

Adrik: Buchne to tu celé naraz a pekne sa oblečieme do čierneho na pohrebe budúcnosti? Alebo sa ľudstvo predtým bude zmietať roky v totalite a nekonečných vojnách?

Martin H.: Vojna je prirodzený stav v medziľudských vzťahoch.

Adrik: Stará vec, ale čo sa skrýva za vaším logom, kde týpek hádže  bicykel na labuť? Viem, že je za tým nejaká historka...

Martin H.: To je z knihy rozprávok o Bulánkovi, ktorou petržalské mamičky strašia neposlušné deti. Vydal to Hirax, vytlačené na hajzlovom papieri.

Adrik: Minulý rok ste boli na výlete po juhu Európy. Ako bolo? Kde všade a s kým ste hrali? Veľmi všeobecná otázka, ale nejaké porovnanie koncertov Škandinávia versus juh Európy?

Tomáš: Hrali sme v Ljubljane(Slo), Milane(I), Bologni(I) a v Bremgarten(Ch). Bolo veľmi príjemne a stretli sme výborných ľudí. Mňa švécke koncerty nikdy moc nebrali. Tie južanské mi prišli fajn.

Martin H.: Bolo dobre, ale zima jak v kokote. Čo by jeden čakal skôr od toho severu, všakže. Na koncerty chodí málo ludí, no tí čo dojdú sú priateľskí. Dávajte si ale pozor na talianske feministky, tie vidia sexizmus až za roh. Aj ten neviditelný. A neexistujúci tiež. A počúvajú Burzum.

Adrik: V Bratislave hralo stále kopec skvelých kapiel, čím to je, že väčšina z nich to nedotiahla na koncert mimo mesta alebo na poriadnu nahrávku? Napíšte tu nejaké miestne zaujímavé neobkukané kapely.

Tomáš: Z Bratislavy nevyšla už dlhú dobu žiadna extra zaujímavá kapela. Jediné výnimky sú pre mňa IQ 13(ex - Nihil Obstat) a ŠIGELA/Mišo ŠTICH(ex – S.I.K.A.).

Martin H.: Lebo sú hnilí, alebo neznesiteľni pre okolie. Ktovie. Za poslednú dobu mi žiadna kapela dekel neustrelila.

Adrik: V Bratislave je tiež asi najviac jebnutých náckov. Ukľudnili sa už za tie roky? Boli ste na poslednej blokáde? Alebo nenásilné akcie nič nevyriešia?

Tomáš: Mám dojem, že sme boli vtedy odcestovaní. Myslím, že to s tým riešením majú náročné, upozorňovať ale treba.

Martin H.: Je to lepšie. Nebol. Nevyriešia. Ale určite neuškodia.

Adrik: Tomáš, Ty už roky organizuješ koncerty. Ktoré kapely už prešli pod Tvojimi rukami? Ako si ich vyberáš a ako volíš, na ktorom mieste sa bude koncert odohrávať? Najväčšie průsery?

Tomáš: Bolo ich dosť. Asi nemá zmysel sa pokúšať ich všetky vypisovať. Snažím sa robiť koncerty pre kapely, ktorých členov osobne poznám, ich hudba má zaujímajú, páči sa mi, a ktoré si to zaslúžia. Na výber mám v Ba dve miesta (Obluda, Fuga) a volím ich podľa očakávanej návštevnosti a predpokladaným nákladom. Na žiaden prúser si nespomínam.

Adrik: Nechám ešte sólo pre Tomáša: neraz som sa skoro pošťal z Tvojich historiek z Revoltaeru alebo naposledy z najnovšej Orby. Čo deň, to nový zážitok? Alebo k tomu pomáhajú aj vysoké promilé? Napíš tu nejakú svoju najnovšiu, nech to nie je len o muzike.

Tomáš: Stačí sa pozerať okolo seba, čo to si zapamätať a pak to dať nejak spätne dokopy. Nepracujem na počkanie, prepáč.

Adrik: Nebudeme ďalej pokračovať v tejto nekonečnej tortúre, dík za rozhovor, vaše posledné slová? Navždy posledné ...

Tomáš: Dík aj tebe za priestor na tvojom webe! Veľa šťastia.

Martin H.: Konský kokot.

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: E+M+6

Správa:

#5393 disstanda @ napí­sal/a: 06.08.2013 08:59:24

Dobry rozhovor, vidime se v Praze.. Dischange - Meanwhile - Feton!

#5391 kubánec @ napí­sal/a: 05.08.2013 16:21:42

Super rozhovor, ako keby zastal čas:o)))

#5309 JOEBREAKER napí­sal/a: 13.06.2013 23:25:36

Bola to krasna doba. Vsetko je dnes inac. Capuje sa pomarancove pivo, tetuju sa farebne kerky, ludia sa hanbia za nazory...

#5308 axc @ napí­sal/a: 12.06.2013 20:55:16

Kamziky,labute to je BA//CRASTPANK !!

#5307 axc @ napí­sal/a: 12.06.2013 20:51:25

Joe king of d takt zabil...

#5306 JOEBRAKER napí­sal/a: 12.06.2013 15:47:36

Ten rozhovor je dobry! Takto nejak ma vyzerat rozhovor! HADica trochu omladol, kedysi pisal prave elaboráty, ale vidim ze sa polepsil. Tato kapela ma zasebou hlavne vela prihod. Spominam si na jednu: V roku 2004 sme s Liderom vela cestovali po svete - mimo kapely. Boli sme raz takto na velebite fotit motyle. Kedze vtedy sa kerky az tak moc nenosili, frajer bol ten kto robil fotky ktore hocikto neurobi. Mam jednu liderovu dodnes odlozenu, je to zapadajuce slnko nad petrzalkou, raz bola pouzita v tej dobe na nejay plagat na koncert na garazoch. A jak sa tulame po tom velebite - spali sme v Ciernej Hore v podgorici u lichtleho kamosa Zdravko Pelanić. Dobry chalan, ma prvy vytlacok LPcky Discharge WHY, kdeže sa v tej době z juhoslavie mohlo lietat jako jednej z krajiny akoze vychodneho bloku do UK. No a jak sa tulame tym velebitom, pijuc pivo, nejake balkanske, lichtlemu padla ta draha zdrkadlovka - akoze fotak medzi také skaly kde sa nedalo dostat. uz bol uplne na nervy lebo fotak bol pozicanym bevedeli sme k nemu preliezt lebo zostup bol zivotu nebezpecny. V tom k nam docupital Kamzik. Lichtle vtedy prisebe nosil jeho oblubene lupane mandle a nejakou zvlastnou mimokou ponukol deal kamzikovi ze ak mu donese fotak da mu cele mandle. vydaval pri tom divne zvuky a posunky kym to kamzik pochopil.Ale nakoniec doniesol! Ironiou bol koniec asi o 4 hodiny kde sme boli taki spiti ze fotak padol liderovi do rieky! Mandle nemal a ryby sa na vyplavenie fotaku dost tazko prehovaraju. Verte alebo ne ale toto sa skutocne stalo!

#5296 arnie napí­sal/a: 08.06.2013 01:33:54

sajmon: stvorku som si pomylil s patkou a beton z agregatom. jebe mi. sorry kamosko, pamat mi uz nesluzi poriadne a henten rozhovor som cital veelmi davno.

#5295 Twiggy napí­sal/a: 07.06.2013 22:42:40

zapni si JOJku do piče su tam Nakupne Maniačky pozeraj to... ti to pomože!

#5294 4/04 napí­sal/a: 07.06.2013 19:02:29

arnie:kde je v jdiy pre pana boha aj krista taky rozhovor?

#5293 Sajmon napí­sal/a: 07.06.2013 16:52:10

ako by povedal Karl Persson..."no speed, no punk"...

#5292 Večne nespokojný napí­sal/a: 07.06.2013 16:25:41

Choďte do piče aj s celým internetom

#5291 rikArdo @ napí­sal/a: 07.06.2013 16:14:34

nevidím žiadny problém, klasický crustový rozhovor

#5290 arnie napí­sal/a: 07.06.2013 16:06:48

kukni si rozhovor betonu v JUST DO IT 4. ja sa praveze opacne cudujem, odkial tolku slovnu zasobu pobrali :D

#5289 Sajmon napí­sal/a: 07.06.2013 15:23:27

Viktor, ty máš taký zvláštny dar, vždy keď niečo napíšeš, nemusí to znieť zrovna ani moc ofenzíve, tak sa na teba zvalí lavína pičungu...

#5288 bulaner @ napí­sal/a: 07.06.2013 14:36:48

VN: ak ta neco trapi, tak mi napis... a ak ta neco trapi naozaj tak sa neschovavaj. nepomoze to nicomu

#5287 Jx napí­sal/a: 07.06.2013 14:30:48

Večne nespokojný: no mozno keby tie otazky neboli o holom kokote, tak sa dozvies viac

#5286 deadbush napí­sal/a: 07.06.2013 14:26:53

martin beton,sa ti čudujem že si sa obťažoval odpisovať na taku kokotinu,sa obhajovať ešte si mal večšiu kokotinu napisať nech ich šeckých vyjebe!!jebať,fuck...rozhovor je na beton kurva.

#5285 Demolator napí­sal/a: 07.06.2013 14:15:28

vela filozofie !

#5284 yolo napí­sal/a: 07.06.2013 14:10:30

#5283 Had Beton napí­sal/a: 07.06.2013 13:56:06

Večne nespokojný: A čo si sa nedozvedel? Čo ti chýba ku šťastiu? Odpovedám na veci, ku ktorým sa môžem vyjadriť a snažím sa byť čo najstručnejší. To je napiču? Potrebuješ elaboráty?
Keby sme nemali záujem, tak tu neni nič, to dá rozum, ne? Adrik poslal otázky, my sme radi poslali odpovede. Že to trvalo dlho - samozrejme. Ako všetko. Nelúbi sa ti - hraj sa s gumeným hovnom.

#5282 Večne nespokojný napí­sal/a: 06.06.2013 18:48:35

To som sa toho teda ale dozvedel. Bolo to vôbec potrebné? Tri mesiace odpovedať na otázky takýmto štýlom, čo ja viem, mali o ten rozhovor vôbec záujem?

#5281 Sajmon napí­sal/a: 06.06.2013 18:28:21

chalani sú asi neveky nasratí, srší z toho rozhovoru veľa lásky

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.05. 19:07 Elramon:


ja som spoko. prva verzia chaos, toto nie je extra vzhladne, ale ucelove, takze ok.
(novinka)

05.05. 18:10 Lichtle - B.I.T.CH.:


https://bitchxzine.blogspot.com/2021/05/obrana-bicova-pozdravujem-necitatelov.html
(novinka)

05.05. 08:19 punkerxxx:


Super, drzim palce, takyto kseft s doskami by som uvital aj v BA. (otvoril uz konecne Klaus ten kseft na Medenej po tych rokoch??)
(novinka)

04.05. 20:47 Pissmaster:


Odvazna vec. Drzim vam palice a tesi sa ked dojdem na nakup!! (a pivo)
(novinka)

04.05. 20:28 Dead:


Tento zin som si ešte nezaobstaral ale keď sa mi dostane do rúk čo dúfam že hej!tak prednú stranu určite prelepím,z jednoduchého dôvodu, mám deti ktoré majú niečo pod desať rokov a nec ..
(novinka)

02.05. 23:23 Večne nespokojný:


A to ste videli ešte len prednú stranu :D
(novinka)

02.05. 21:46 aids:


Aspon použil kondóm.
(novinka)

02.05. 15:21 Marek:


To Zintaer, trocha pobouření neuškodí. Kdysi punk dokázal šokovat a rozvádět debaty, nyní se tu děsíme v pseudokorektnosti jako křesťani satana. Kdybych dal na obálku masakr z Vietnamu s ..
(novinka)

02.05. 14:02 zintaer:


Ja som na to išiel jednoduchšie trocha. Tým že celé číslo je o kresličoch a fotografoch, tak som to tak bral, že to je take pankove porno, všetky tie motívy dizajny fotografie. To, že to n ..
(novinka)

02.05. 03:23 Prasiak:


ešte taka myšlienka na zaver - nekorektny vtip sa ma hovoriť potichu :D
(novinka)