Zaujalo nás:
Posledné komentáre:
24.04. 14:42 Cubirkova Irena:
Fest dobre bolo!
7.3.2026 DRUGS, DELFÍNI V BRNĚNÍ, RANA Poprad @ Tatran (report)
29.03. 18:35 kočo:
joj nadherne slova ci bože ❤️ nabuduce ti skocim na hlavu slubujem
18.3.2026 MEKENZY, HEMIPTERA Košice @ Collosseum (report)
16.03. 07:01 Wrbo:
Wau, keď mi to Pali spomínal, že majú novú bandu so saxofónom, tak som bol voči tomu skeptický, ale toto je riadne dobré!
(novinka)
11.03. 15:23 lakkatoš:
Toto sledujem nejakú dobu, strašná mrda, odporúčam.
(novinka)
23.02. 07:06 punktum:
Andy16661 dakujem za vzaacnu reakciu :D Clovek co na punkgene pise o punku ze
,,Som rád že punk na SK zomiera lebo toto nemá ozaj cenu živiť,, :D
Gratulujem
..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
17.02. 15:55 Andy16661:
Starí "dobrí" pankáči. Up.čovaní ľudia ktorí neveria mediam ale veria všetkému čo vidia na nete. Na UA sú náckovia asi tak ako u nás a všade vo svete. keby ste vyliezli zo svojím krči ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 13:20 Stanislav237:
Datra to je taký koňýk opačnej tak isto drbnutej strany jednej mince
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 12:22 Stanislav237:
NAVŽDY DEZERTER! kľudne sa pozabijajte za akékolvek vaše vyššie ciele/ náboženstvo/hranice/ a iné izmy . Fakof rozpor
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
03.02. 15:10 axc:
super album ,kupim si ho,dúfam dostanu support aj bývaly clenovia danej lp a nepojde vytazok na minu/dron pre UA :-D.
(novinka)
03.02. 07:16 punktum:
Nezaujíma ma kapela a Bratislava, ale skôr tá téma.
Nemôžeš čakať od ľudí, čo veria v „menšie zlo“, čítaj mesiáša, že budú čítať medzi riadkami v klude, pozor ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
OATHBREAKER - EROS ANTEROS CD
Autor: Frenky | Pridané: 21.7.2013 | Počet videní: 667
Deathwish
Keď sa mi pred 3 rokmi dostal do uší song "Shelter" od týchto Belgičanov, povedal som si, že určite bude stáť za to sledovať túto kapelu aj naďalej. V roku 2011 im vyšiel album "Malstrom" (Deathwish rec.) z ktorého som jak sa poví "padol na riť". Kombinácia Belgicko a Deathwish rec. sa opäť ukázala ako správna voľba. OATHBREAKER produkujú kvalitný mix metalu, hardcore-u a punku a kedže pochádzajú z Ghentu, tak nesmie chýbať ani poriadny kus špinavej a temnej atmosféry, ktorá je ovplyvnená aj tým, že sa v kapele nachádzajú ľudia z kapely AMENRA. Po prvom vypočutí debutu "Malstrom" som neveril, že neľudský hlas na albume patrí malej dievčine menom Caro Tanghe. Toľko krátke predstavenie OATHBREAKER a teraz k novinke. Po takmer dvoch rokoch od vydania prvého dlhohrajúceho albumu sa vracajú s novinkou nazvanou "Eros anteros". Prvým albumom nasadili latku dosť vysoko a ako to žiaľ často býva, mnohé kapely svoj tieň na ďalších doskách neprekročia. Očakávania boli veľké. Po asi 20tich vypočutiach môžem hrdo skonštatovať, že ma OATHBREAKER nesklamali. Album otvára song "Beeltenis". Ten je akýmsi introm, alebo presnejšie tichom pred búrkou. Tá prichádza v nasledujúcich skladbách "No rest for the weary", "Upheaval", pokračuje v COVERGE-om ovplyvnenej skladbe "As I look into the abyss" a vyvrcholí v "Condor tongue" s agresívno - melodickým refrénom. Špinu, spomalenie a temnotu nájdete v songoch "Offer aan de leegte", "The abyss looks into me" a "Agartha". Caro Tanghe tu svojím čistým vokálom posúva album do roviny "príjemnej depresie". Späť do búrky nás vracia "Nomads" a album uzatvára epická 11-minútovka "Clair obscur".
Album "Eros anteros" nie je albumom na prvé počutie. V hudbe OATHBREAKER vystúpili do popredia motívy black metalovej atmosféry, ktoré boli na albume "Malstrom" v zárodku. Malou výhradou je možno až príliš uhladený zvuk. Odporúčam vidieť túto kapelu live!
theoathbreakerreigns.tumblr.com
- (Beeltenis)
- No rest for the weary
- Upheaval
- As I look into the abyss
- The abyss looks into me
- Condor tongue
- Offer aan de leegte
- Agartha
- Nomads
- Clair obscur
Pridaj komentár k recenzii:
Pozývame:
Pi 1.5.2026
Košice @ Collosseum
INNOXIA CORPORA (CZ), ANTISOCIAL SKILLS (CZ), MY O VLKOCH (SK)
... ostatné koncerty
Vyhľadávanie:
Najnovšie fotky:
Najnovší rozhovor:
Najnovší report:
YI, KOLMO, INCRIMINATE, HYACINTH, KRANG, HOPES (28.2.2026, Brno @ Kabinet múz)
Najnovšia recenzia:
Najnovší cestopis:
Najnovší článok:
Naposledy naskenovaný zin:
Naposledy preložený text:
Najnovší recept:

