Pozývame:


Ut 16.7.2024
Žilina @ Hájovňa

ECOWAR (Austrália), CTIB (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

HABAK, MOIRA, ŚMIERĆ (29 - 29.6.2024, Żelebsko)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


INCRIMINATE (RAKÚSKO, SLOVENSKO, ČESKO)

Autor: Fog | Pridané: 30.6.2024 | Počet videní: 164

Na prvý polrok sa nám nazbierali nejaké koncerty a plán bol reportovať priebežne, ale keď sa zmiešajú dokopy povinnosti okolo rodiny, podnikania, kapiel a iných voľnočasových aktivít plus last minute dovolenka a prokrastinácia, nejak sa nenašiel čas to naklepať. Nakoniec som zvolil formu menšieho cestopisu, kde to zosumarizujem. Tak pome na to.

6.4.2024 + VENTIL - Viedeň @ EKH

Začína sa to pre nás vo Viedni. Sme všetci doma, lebo prezidentské voľby, tak aj skúšku máme. Ideme kolo obeda, času dosť, ale napriek sobote zahltené cesty plus dva byty obehnúť v Bratislave. Pred opúšťaním hlavnej dediny mením Oliho za volantom, včera pretiahol a už má dosť. Prichádzame na miesto kolo šiestej, ale klasika, pri EKH ani jedno voľné miesto. Obídem blok tak pätnásť krát, než rezignujem, zastanem bokom na zákaze, vyložíme veci a ja sa idem schovať za zaparkované autá a lešujem, kedy sa niečo uvoľní. Po pár minútach je misia úspešná.

Dnes hráme pre zmenu v malej miestnosti, ale to je len dobre. Koncert je benefit pre BUNT, nový priestor, ktorý by mal vzniknúť priebežne v Bratislave. Hráme prví, je kopa času na prípravu, v kľude sa chystáme, aj nový song si stihneme prejsť ako zvukovku. Klub sa plní pozvoľna, vykopávame okolo pol deviatej tuším, ešte relatívne do prakticky prázdnej sály. Ale po pár tónoch zíde osadenstvo zvrchu a nakoniec sa pozerá celkom fajný počet ľudí, aj nejaký pohyb je. Odohráme asi dobre, kto vie. Atmosféra bola super, odozva tiež, sme spokojní. Čas napadnúť bar.

Potrebujem sa najesť, tak si idem naložiť, dám popritom rozhovor s Jančom, ktorý nás sem dneska dotiahol. Ďakujem za gig aj za jedlo. Zídem dole kukať set VENTIL. Miestny post-punk, je to ok, počúva sa to dobre, ale ten spev nič moc teda. Čo je škoda, pretože toto je typ muziky, kde ten spev musí sedieť, ladiť a mať charakter. Tu je to také nevýrazné, slabé a rozladené. Stále platí, keď chceš spievať, že fakt spievať, treba to vedieť, inak to má skôr opačný efekt. Kazí mi to celkový dojem, pritom si možno stačí pomôcť zamaskovať to nejakým jednoduchým efektom. Teda ak to tam vôbec počujú.

Na bare idú cuba libre alebo shoty jägera ako na páse, tričká sa potratili, dávame komplet výťažok z predaja na benefit. Party pokračuje, ťaháme celkom dlho, bavíme sa. Nejaké elektroniky na podgurážené hlavy tiež zapíšu. Nakoniec končíme s posledným pivkom na terase kolo druhej, kde pri poslednom dyme večera počúvame staré soulové pecky zo sedemdesiatok a onanujeme nad tým, akí kašiari hrali v tých kapelách. Čas ísť spať. Hodím rýchlu sprchu a pred treťou finálne odpadávam. Ráno necítim až také rozobratie. Musíme sa pohnúť skoro, Oliver potrebuje doma dačo stihnúť, už nepamätám čo. Dáme si vzpružujúce raňajky, poďakujeme a je čas vypadnúť. Cesta ide, ešte nikto nikde dokopy, rozvoz prebehne hladko a niečo pred druhou sme s Olim doma. Prvá akcia za nami.

3.5.2024 + PROPAD, KURIBOH, CARLXJOHNSON, SHEEVA YOGA, LICKSPIT - Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom

Ďalší zárez v poradí je víkend Bratislava/Žilina. Dnes hráme na Garážach vo vyberanej spoločnosti. Stretnú sa dve tourka, plus dva domáce suporty, dokopy sedem kapiel. Potvrdili sme hneď po pozvánke od Olivera, ten na to nejak aj pozabudol a boli menšie komunikačné šumy, my sme medzitým riešili Hájovňu v Žiline a naplánovali víkend, takže už sa nedalo špekulovať. Musíme hrať, ha. MENTALKO to nakoniec zrušili, čo nás zamrzelo, ale aspoň menší tlak všetko postíhať do večierky.

Plán je ísť skorej z Lučenca, aby sme stihli skúšku v garáži pred koncertom. Vychádzame o hodinu neskôr, ale nevadí, však poskúšame rýchlo. Ideme traja, Dávid je v Bratislave. Cesta sa kus natiahne, nejaké zápchy, kým obehneme byty, prichádzame ku garáži niečo po piatej. Bohužiaľ dostávame od Šeba zlé kľúče. Riešime, ako čo. Oliver medzitým ide s Kubom odniesť auto, aby mohol večer fungovať. Vyvolávame, ale ku kľúčom sa nevieme dopracovať inak, ako čakaním. Situácia sa vyrieši o šiestej príchodom Olivera (nie toho nášho), takže rovno si veci na skúšku chystáme von, kde sa bude hrať. Medzitým prichádza dodávka s českými kapelami a aj nejakí ľudia sú už tu, takže dávame doslova skúšku na verejnosti.
Gargamel nás naháňa už od siedmej, vravím mu kľud, za pätnásť minút sme dohratí aj pobalení. Tri slovinské kapely zdieľajú gear, detto česká družina. Postíha sa. Tak aj bolo. Štartujeme pol osem. Ľudí ešte pomenej a držia si odstup, ale odozva je po sete super, slnko pliaska a hrá sa dobre. Akurát škoda, že sme si to museli odklepať prví, ale plne rozumieme. Posledné dva koncerty tu sme sa vždy presúvali do Werandy skrz počasie, takže sme mega radi, že nám to konečne vyšlo. Má to vždy dačo do seba. A máme ako prví fajront, čo sa hneď pretaví do priebehu večera.
Je tu dosť známych, takže po sete pobalím, ubalím a schnem pri distre. Už kolujú fľašky. Cesta do hlbín sa začína. Zoznamujem sa so susedmi zo Slovinska, sú to všetko mladí chalani, čo je vždy super, vidieť mladšie ročníky robiť tento druhy hudby. Ale priznám sa, tak sa ponorím do socializácie, že prvé dve kapely z tejto výpravy dávam len zboku od stola s merchom. KURIBOH aj PROPAD znejú dobre, ale nejak sa to odohráva pomimo mňa, lebo sa furt vykecávam s pohárikom v jednej ruke a brkom v druhej. Takto to ide celý večer, ostanú po nás dve prázdne fľaše a to pliaskame neskôr panáky aj bare. Poriadne si pozrem až CARLXJOHNSON, ktorí sa mi najviac zo slovinskej trojky páčili aj z bandcampu. Toto je presne pre mňa, dobré a  nekomplikované PV, ktoré sa drží toho, čo funguje. A funguje to. Rýchly a nekomplikovaný set, kde ťa to prehadzuje ako ponožky v práčke. Raz rýchlo, raz pomaly, raz to, raz hento. Poznáme. Navyše chalani majú k tomu nejaký GTA koncept. Odsypané najlepšie za Slovincov. Mením aj platňu.

Nájazdy na bar pokračujú. S benzínom v krvi sa mi dvíha tep a na rade je SHEEVA YOGA. To už sa im tlačím vpredu do ksichtu. Je to nájeb ako zakaždým. Viem, že chalani sú rozlezení a tiež nestíhajú bars skúšať, ale nie je to moc poznať. Posadení sú a rozdávajú údery svojimi songami, kde je ich špecifický strih a žánrový presah. Hrajú čo chcú a zakaždým ti to vybije zuby. Skúsenosti a odohraté hodiny ti na diaľku upravujú účes, ľudia dávajú peklo a atmosféra je nahustená ako tlak v zadných pneumatikách od traktora. Kolektívne besnenie trvá do dvadsať minút a kolovrátok sa na ďalšie kolo zapína s LICKSPIT. Thrashpunkfastcore či ako to označiť, ale to je jedno. Hlavné je, že to v tebe zovre a máš chuť driapať tam tie kovové garážové brány holými rukami. Hrozím vpredu, vlastne celá kapela aj s družinou sme tam. Kapela ide s energiou jadrového reaktora a každý song je tlaková vlna, ktorej neujdeš. Drviace a agresívne. Na konci si z toho osprostený ako po troch ranách doskou na temeno. Zbohom.

Odohraté, čas obrátiť posledné veci do seba, než príde odvoz. Som solid na šrot, ale mega spokojný. Perfektná akcia, skvelý line-up, skvelí ľudia. Party jak lusk. Celé dobre. Vrátane historky, ako Dávid stratil kľúče od bytu a nemáme kde spať a on je dve hodiny v panike, kým sa to dostane ku mne. Kľúče sa nájdu u mňa vo vrecku, lebo rovnaký prívesok. Veľké oslavy boli. Držali sme party až do konca, odchádzame v bode, kedy sa tam okrem nás a Čechov, ktorí vypadajú, že nevedia kam idú vlastne spať, nachádzal už len Oliver zamkýnajúci garáž. Prichádza Bolt, všetci čakajú na mňa, kým sa ešte donekonečna lúčim s českou posádkou. Hlavne že naisto zabudnem zobrať LICKSPIT platňu. Musím doriešiť. Presun na byt k Davidovi, kde dáme nejaké brko a pivko a môžem sa zrútiť do kuchyne k dávno vypnutému Olimu.

4.5.2024 + TOAD PLANET, LAKKA, OTRAS, USNU?, SEDEM MINÚT STRACHU - Žilina @ Hájovňa

Ráno sa budím skoro, ako inak. Vypestovaný biologický rytmus neprestavím. Po hygienickom kolečku sa snažím zaspať, čo sa našťastie podarí. Treba hydratovať a odpočívať, času dnes dosť. Presun do Žiliny nie je na dlho a sme všetci statočne rozobratí. Prebratie, sprcha a Jakub s Olim sa odhodlajú na výpravu do obchodu. Ich návrat je zjavenie, lebo nasleduje cháles a ďalšie kolo odpočinku. Pri raňajkách sa zhodneme, že sme všetci moc dokrčení po včerajšku a že vzhľadom na dnešný väčší počet kapiel pozrieme nejaké ubytko. Nájdem cez booking hostel v strede mesta za osemnásť eur na hlavu. Luxus, hneď to naklikám. Dotlačíme sa, dáme vonka k fajčivu instantnú kávu, čo chutí ako kakao a teraz už štandardne vyplniť čas pozeraním nejakého dementného filmu. Keď bledneme u Dávida pomedzi koncerty, stáva sa z toho taký rituál. Zvolíme Zoolander. Je to celkom spoko, prvýkrát vidím v originálnom znení, pobavilo. Dnes by si takýto film asi už ale natočiť nemohol. Staré dobré nekorektné časy.

Poobede sa pozvoľna pozbierame a ideme. Prichádzame na Hájovňu podvečer, je tam halda ľudí, vzadu sa gulášuje a vpredu sa stále strieka na fasádu. Pocitovo je tu vždy super, akurát už sa priblížila výstavba a je doslova za cestou, takže už tu chýba kus ten efekt izolácie. Výstavba je zrejme aj dôvodom, prečo samotná Hájovňa bude musieť ukončiť svoju činnosť, čo je brutálna škoda, pretože tento priestor má všetko: genius loci, atmosféru, štýl, charizmu a hlavne podporu lokálnej scény. Večná škoda, dúfam, že si aktivity celej tejto skupiny kolo toho dokážu nájsť novú platformu. Fest držím palce a moc im to prajem, pretože to robia výborne.

Kým sa to začne, nanosíme veci, vysedávame a motáme sa vonka. Ľudí sa zbiera a vypadá to na slušnú účasť. Ako prví otvárajú TOAD PLANET. Celkom zaujímavé post-art-dačo, kde nájdeš v podstate rockovú muziku zaobalenú do atmosféry a dosť básnických textov a prejavu plus tu a tam nejaký groovik. Frontman skorej recituje a kričí, ako spieva, ale sedí to tam. Vravím stále, neni nič horšie ako spievať zle. Klávesy, jemné a monotónne bicie a veľa pocitových polôh. V jeden moment sedíme na zemi a počúvame básničku. Nehrajú krátko, ale nenudí to, majú rozmanitosť aj nápady. Vskutku interesantné.

Ide LAKKA. To odbieham pozerať z druhej miestnosti, lebo si klasicky chystám veci, aby som nenaťahoval výmenu. Dostanem sa len dozadu, v sále je plno a dosť zverina. Ľudia sa bavia, pohyb je a atmosféra sa skoncentrovala instantne. Čo je tlak, vonka je tiež plná riť ľudí. Očividne sa dnu počas večera striedajú podľa preferencií, vždy je dosť ľudí dnu aj von. LAKKA znejú nasrane, nabrúsene a odhodlane. Vpredu to musí dávať slušné kopačky, keďže aj dozadu to tlačí solídne. Uškriekaný emocrust vŕtajúci dieru do čela. Zvuk prehľadný, výkon mocný. Škoda, že som videl útržkovo. Ideme my. Zvuk máme na pódiu dobrý, hráme bez naháňania v kľude, zrejme vytretosť pomáha na to správne bpm. Odozvu máme skvelú, pod nami zverí kopa ľudí, energia koluje a píše nám statočne. Paráda. Atmosfericky jeden z najlepších koncertov. Sme epicky nadšení. Dnes sa tu inak nazbieralo dosť mladých ľudí, ktorí sa náramne bavia. Strašne dobre sa na to díva, niečo obdobné sme zažili pri post-covid koncertoch v Ostrave, Poprade, Košiciach či tu. Snáď zažijeme pri tejto muzike nejakú generačnú renesanciu a neskončí to ako geriatrická zábava.

Nasleduje OTRAS. Odkedy som ich videl naposledy, prešli nejakými zmenami. Rozrástli sa o ďalšiu gitaru a za bicie usadol Matúš, čo len rozšírilo škálu ich možností. Nestíhal som toľko sledovať nahrávky, ale naživo to drvilo kĺby. Očividne menej punku, viacej blacku. Takže sa konečne dostane aj na poriadny blastbeat, ostala zachovaná nejaká tá primitívna zverskosť, ale mám pocit, že si chalani muziku troška okorenili, obohatili, primerane skomplikovali a vyšperkovali. Príde mi to viac rúhačské, dotiahnuté a deštrukčné. Skvelé riffy, ideálne konštrukcie songov a precízny výkon. Je to o pár tried vyššie. Tlieskam a musím dobehnúť posledné nahrávky. Čas čerešne tarhať!

Som dosť ohučaný a potrebujem aj pozgýňať dáky proviant, takže noise set USNU? dávam pri stole spod okna. SEDEM MINÚT STRACHU ale nemôžem premeškať, na to nabehnem hneď pri prvom tóne. Radosť ich sledovať. Je to nezastaviteľné grindnoise tornádo, kde ti Marekova basa nareže kožu, Rišova basa ju stiahne, Jano vyklepe a Rado si na ňu potom hodí jeden kotrmelec skokom. Napriek veku ťa rozoberú na molekuly a pritom im na to stačí pár minút. Intenzita najhrubšieho zrna. Strašný diktát. Hudobne, vizuálne, energeticky. Akurát sa divím, či Radovi po tých backflipoch ešte nepovyskakovali platničky. Krása.

My by sme ešte potiahli, ale Oliver je hotový a chce ísť spať. Zalomí v aute, ale je mi kokotno ho nechať sa tam krčiť, keď zaplatená izba, takže to nenaťahujeme a po jednej naklikáme odvoz. Hostel je v centre, v podstate prerobený byt v staršom bytovom dome, nikto z domácich to nepoznal, ale je to spoko. Oli s Jakubom zaľahnú, my s Davidom ubalíme a ideme zapáliť pred hotel s drinkami. Po dvoch práskoch sa spoza rohu vynorí policajné auto smerom ku nám. David to hodí pod lavičku, ja inštinktívne zahasím do smetného koša pred mnou. Prejdú, obzrú, odídu. Dofajčíme pri ojedinelých zvukoch nočného mesta a ideme hore spať.

Dám sprchu a líham posledný, aby som ráno vstal klasicky prvý a išiel nakúpiť jedlo. Obchoďák je minútu cez námestie. Musíme tiež vyraziť skoro. Malý má meninovú oslavu a chcem byť načas a David musí chytiť vlak do Bratislavy, lebo my ideme rovno Lučenec. Rýchle raňajky, Dávid uteká na stanicu, my po veci na Hájovňu, kde sa to len prebúdza. Hodíme veci do auta, prehodíme pár viet, nasadáme a ideme. Sme doma o jednej. Ako sme zvyknutí s Olim vykladať dvaja furt, tak keď je všetko zložené v skúšobni, odídeme a necháme tam zamknutého Jakuba, ktorý si odskočil na hajzel. Ktovie, kedy by nás to napadlo, ak by nezavolal. Otočka späť za hlučného smiechu, akí sme sprostí a vytretí. Silný víkend.

8.5.2024 + ANTISOCIAL SKILLS - Trnava @ Kubik

Pár dní po masívnom víkende nás čaká otočka na show do Trnavy, kde zahráme spolu s ANTISOCIAL SKILLS, ktorí sa vybrali koncertne podporiť svoj nový album. Koncert sa dohodol náhodou s Radkom, keď sme riešili nejaké veci za Ffud a vypadlo z neho, že tam nevie zohnať support. Tak som nás hneď ponúkol. Je sviatok, Dávid dojde na otočku spojom z Bratislavy a my to tiež otočíme z Lučenca. Pol siedmej sme na mieste, dosť času na prípravu.

Zvítame sa s domácimi aj s chalanmi z Nesociálnych Zručností. Debatíme, priebežne chystáme stage, kľakne mi stojan. Paráda, môžem kupovať nový. Inak druhý, čo sa mi dojebal v krátkom slede. Zub času. Nachystané je, môžeme ubaliť a čakať na zahájenie komorného večera. Všetci spolu sme tak do tridsať kusov, možno menej, ale nečakali sme nikto nejaké zázraky na sviatočnú stredu, po ktorej je pracovný deň. Pol deväť to odpálime, svojich pätnásť minút odohráme ako nič, je to kus statické, ale bavíme sa setom a myslím, že padol na úrodnú pôdu.

Preberajú to ANTISOCIAL SKILLS. Kapela, ktorá žánrovo kus trčí, takýto nihil s jasným vplyvom 80s hardcore/punku tu nehrá nikto. Presvedčte ma. Je to postavené na svižnosti, než na výtlaku. Hlavné je preniesť tam to opovrhnutie, ktoré zabalia do gitár, ktoré napriek melodickej ľahkosti stále režú, vitálnej rytmiky, kde si Julo tu a tam ukradne kus priestoru, aby sa ukázal a ukričaného vokálu. Songwritting majú chalani zmáknutý, okorenia to ešte svojou príznačnou iróniou a je vymaľované. Uškŕňam sa spokojne celý set. Sú svojskí, majú svoj ksicht a mám ich rád. Novú platňu neberiem, lebo som na tenko s rozpočtom. Časom napravím.

Dva rýchle sety za nami a môžeme to rozpustiť. Zajtra všetci pracovné povinnosti, takže sa moc na mieste nezdržujeme, zapálime ešte po jednej a je čas vhupnúť do auta. Ale oplatilo sa otočiť. Príjemný večer v príjemnej spoločnosti, zase som videl chalanov a ešte sme vyfasovali aj epickú vegan sviečkovú. Kubik nikdy nesklame. Mám to tu moc rád a vždy sa rád vrátim. Tak zase niekedy.

8.6.2024 + XARKOV7, HYACINT, HEVER - Brno @ Fraktal

Pred nami posledná akcia pred letom. Brno. HEVER krstia nový album "Láska, peniaze, strach" a dostali sme pozvánku, za čo sme nesmierne chalanom vďační. Navyše lineup je krásne vyskladaný, tak sa tešíme o to viac. Od posledného gigu spred mesiaca sme sa ani nevideli, plán je vyraziť sobotu už doobeda, dať skúšku v garáži a vyraziť smer Brno. O kľúče sa strachovať nemusíme, príde otvoriť Oliver na pol tretiu. Prichádzame s predstihom, už je otvorené. Vonka teplo ako v rúre, potím sa, aj keď žmurkám. Velebím rozhodnutie zobrať šlapky. V tom sparne sa šesť krát dopotím, než rozložím veci. Jeden set a stačí. Pobudneme, než obschneme my aj veci. Zatvárame, vyrážame a v Brne sme po šiestej a parkujeme pár krokov od klubu a zadarmo. Sen.

Klub je technicky pivnica, voľakedy klub Fléda, dnes Fraktál. Má to pohode rozmery, ale vzduch pivničný. Bar funguje hlavne hore. Posledná miestnosť je hracia, pódium nie je, ale o to lepšie. Tu sa už dejú veci, sú tu chalani z HYACINTH, XARKOV7 aj HEVER, plus spoluorganizátor Martin. Dozvedáme sa, že HEVER odohrajú set s dvoma náhradnými bubeníkmi. Včera dostal ten ich žalúdočné potiaže pred koncertom v Prahe, takže pregrcal a presral celý večer aj noc. Včera ho zaskočil práve Martin, ktorý s nimi organizuje dnešný gig a dnes si to rozdelia Majo (DECULTIVATE), ktorý hrá na basu v XARKOV7 a Míra, ktorý tam hrá na bicie a ešte tiež aj v HYACINTH. Takže pre neho dnes trojitá show.

Času dosť, my ideme poslední, takže usadáme na terasku a vytneme tri kolá lahodných čapovaných plzničiek. Dačo sa hodí aj do papierika, pomaly sa zbierajú ľudia, medzi nimi familiárne tváre. Hladinka stúpa a začínajú sa ďalšie interné zjeby, komenty k predmetnému croisantu, ktorý vyradil Holuba z bubeníckych povinností, ako aj hlášky typu Tokio Ortel atak. Zábava tento muzikantský život, keď máš kolo seba jedincov nastavených na rovnako dementný humor. Milujem.

Začína sa pol deväť. XARKOV7 sú prví na zozname. Melódiou pretkaný hardcore s punkovou dynamikou a naechovaným ženským vokálom. Jasná inšpirácia EXIT ORDER, tým sa nikto netají, a je to jedno. Songy sú chytľavé, namosúrené, ale zároveň ľahko poletujúce okolo. Ale hlavne to má drive, gule a údernosť. Dav začne reagovať hneď a je to divočina, ktorá sa nesie následne celým koncertom. Stiesnené priestory len umocňujú hustú atmosféru a XARKOV7 predvedú síce krátku, ale živelnú show. Pekelný rozjazd. Mením neskôr kazetu. Tiež by si sa mal po tom pokukať.
HYACINTH sa nechystajú dlho, technicky je tam polka predošlej kapely (gitara a bicie). Chalani sú hudobne ale kus inde. Hardcore, ktorý sa viac opiera o stredné tempá a skočné pasáže, ale takisto vie pekne pribehnúť a vystrčiť zuby v rýchlejších momentoch. Kapela zohratá a agresívna. Spevák Hynek je všade, takže sa ani nedivím tej rozvičke pred koncertom. Celkovo dosť akčná show, navyše odozva od publika je stále vyhrotená od začiatku. Blázniaci sa dav spolu s precíznym výkonom kapely tlačí molekuly kyslíka dole a pivnica sa mení na pretlakový hrniec. HYACINTH išli nekompromisne a zvýšili v miestnosti teplotu aj vlhkosť zase o pár stupňov. Po takýchto setoch sa nedivím, že chlapcom vyšla novinka na Day after records.
Nasleduje set HEVER, v ktorom sa orientujem kus ťažšie. Tu a tam sa hľadajú a niektoré songy sú kus rozhádzané či nedohrané. Ale nemôžem krivé slovo povedať, neviem, či by som sa naučil takto narýchlo za pár hodín nabúchať tie songy ako Majo či Miro. Predsa len, HEVER nie je úplne primitívna záležitosť a sú tam veci, do ktorých sa treba obuť. Chalani si s tým poradili bravúrne a operatívne, vzhľadom na časové možnosti dal každý tuším po 4 songy. Pri výmene bubeníkov sa krstí prevŕtaním platne, ktorú obstaráva samotný vydavateľ. Dav si to prišiel užiť, takže technické nedostatky setu nerieši nikto, lebo si to ani moc v tej vypätej atmosfére neuvedomuješ. Keď kapela ide, tlačia ako len oni vedia. Chutné a pestré riffy na skočných bicích, Kizo robí show jak vždy, Kuba za basou je maskot jak hovado a pivnica sa tretí krát premení na opičí pavilón. Napriek problémom velice silné.
Atmosféra počas každého setu neskutočná, až to budí rešpekt a máme aj kus haluz, aby sme udržali výtlak a latku ako predošlé kapely. V pivnici je v tomto bode také vlhko a teplo, že pot sa zráža na stenách. Keď chytím do ruky case s rytmičákom, najprv mám pocit, že ho niekto oblial. Koberec pod nami je taký nasatý, že papier s playlistom zvlhne hneď, ako ho položím. Sauna. Dostávame pokyn hrať a scenár s lietajúcimi telami sprava doľava sa opakuje od prvej sekundy. Vokál nepočujem, gitary dosť dole, ale nasrať, zrejme znieme dobre ako všetci ostatní. Hrá sa náramne, sedíme v sete, neni sme uponáhľaný, sledujem tempo. Aj keď ja mám väčšinou furt blok a vnímam len po Oliverov chrbát, dav sa nedá neregistrovať. Čo sa deje pred nami je masaker. Nezabudnuteľná show a určite jeden z najsilnejších momentov v rámci INCRIMINATE. Niečo úžasné. Ponesieme si to so sebou navždy. Díky za to.

Večer sa ešte nekončí, veci ostávajú v klube a my to máme na ubytko pár minút pešo. Ideál. Ešte vychniapeme dáke pivečká, chlapci aj preložia dačím tvrdším sa mi zdá. Na terase prebieha posledná socializácia v rámci večera, než to zatvárajú. Spíme u Majkla, fest pohode týpka. V prvom kole ideme vyhodiť na byt veci a Olivera. Zvyšok ideme do inej krčmy. Tiež pár minút, hýbeme sa v okruhu 500 metrov. Fasa. Dáme ďalší chutný čapák, dorazia aj HEVER a ďalší ľudia z akcie sú tiež tam. Kuba si vypýta na bare nakladaný hermelín, keď to vidíme, hneď si chceme ísť viacerí objednať. Výčapný pochopil svoju chybu, už s tým Kubovým sa mu asi nechcelo jebať a tak nás odbíja s tým, že už nemá pečivo. Vybavené. Kuba je ale charakter a podelí sa s nami. Dáme pivo, brko a chalanom padajú za stolom hlavy, takže nás Majkl pred treťou odprevadí na byt s tým, že sa ešte na jedno vráti. Nakoniec prichádza o pol siedmej.

Ráno dáme sprchu, potichu sa pobalíme a vypraceme, kým Majkl spí. Je mi ho ľúto zobudiť, ale troška do neho ťuknem, aby som mu aspoň za všetko poďakoval. So zalepenými očami, pretlačenou tvárou a zmätkom v čerstvo zobudenej hlave so mnou prehodí pár slov a lúčime sa. Pri aute kus stuhnem, lebo ho mám za páskou, tak čakám najhoršie, ale žiadna papuča. Mestský policajt nás hneď informuje, že treba preparkovať, lebo sem príde ich prezident. Darmo, Brno nie je Handlová, že. Môžeme ísť hneď oproti na platené parkovisko, že nebudú riešiť. Máme silnú hodinu, tak dávame u Turka nejaké chálko, akurát nechápem, prečo nám to dáva do take away obalov, keď jeme dnu. Nikde však klasické taniere nevidím, asi ich ani nepoužíva. Prichádza Martin, otvára sa klub, nosíme veci. Rýchlo zapáliť, rozlúčka a môžeme vyraziť.

Po ceste riešime, aký skvelý gig sme včera zažili. Prvý polrok dvadsaťštyri máme koncertne za sebou a napriek našej nešťastnej logistike sme predsa dačo obehli. Ja by som si tých koncertov nabral kľudne aj viacej, ale všetko má svoje limity, keď nie pre mňa, tak pre iných a na to netreba zabúdať. Preto som vďačný aj za to, čo postíhame. A veľká vďaka patrí všetkým, ktorí nás v tomto akýmkoľvek spôsobom podporujú. Či už zavolajú na koncert alebo si ho užijú pred nami, ukážu kde spať alebo uložia na matrac, pohostia a nakŕmia či po nás umyjú riad. Ľúbime vás všetkých a neberieme to ako samozrejmosť a ani na ľahkú váhu. Ešte raz, díky za všetko. Čoskoro zase niekde.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: 5+N+5

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)