Pozývame:


Ut 16.7.2024
Žilina @ Hájovňa

ECOWAR (Austrália), CTIB (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

HABAK, MOIRA, ŚMIERĆ (29 - 29.6.2024, Żelebsko)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


POZVÁNKA NA STOP AND GO! FEST 2023

Autor: Johan | Pridané: 22.8.2023 | Počet videní: 126

V septembri 2023 sa vracia Stop and go! festival s explozívnou zostavou kapiel a i tento rok nás čaká extrémná dvojdenná hudobná jazda v podobe Warm up párty Prahe v klube 007 Strahov a hlavného festivalového dňa v Brne v klube Kabinet múz.
Pripravte sa na dobrodružstvo a grindcore cestu do divočiny extrémnych odnoží hudby, kde sa moshpit stáva rituálom a headbanging neodmysliteľnou súčasťou vašej existencie.
Stop and go! festival je tu pre tých, ktorí sa neboja nechať sa pohltiť neskrotnými extrémnymi riffmi a prežiť koncertnú adrenalínovú extázu. Behom dvoch nezabudnuteľných víkendových dní, 22. septembra 2023 v pražskom klube 007 Strahov a 23. septembra 2023 v brnenskom klube Kabinet múz, sa vystrieda nekompromisný výber českých a európských extrémnych kapiel. Od hardcore punku, ktorí vás rozpáli do biela, cez drvivé grindcorové smršte až po temné melodické klenoty metalového undergroundu - na tejto akcii dostanete všetko, po čom vaše extrému-chcené srdce túži.
Príďte v plnej fastcore, grindcore, powerviolence zbroji!
Stop and go! festival 2023 sľubuje adrenalínom nabité dva dni, ktoré vás pohltia do nekonečného víru energie, vášne a tvrdých riffov.
Takže, ak máte chuť na naozajstnú extrémnu hudbu, neváhajte a príďte s nami urobiť show, ktorá rozpúta búrku pod pódiom i na ňom.
Stop and go! festival 2023 - naskoč do extrémnych dimenzií hudby, strmhlav z pódia!

Termíny a miesta:

Piatok 22. 9. 2023 Praha @ 007 Strahov Warm up párty:
NO GOD RHETORIC (CZ), LYCANTHROPHY (CZ), TURTLE RAGE (Nemecko), CONTROLLED EXISTENCE (CZ)

Sobota 23. 9. 2022 Brno @ Kabinet muz
YACOPSAE (Nemecko), TURTLE RAGE (Nemecko), RUIDOSA INMUNDICIA (Rakúsko / Chile), NUCLEAR CULT (Nemecko), TERMINATOR X (CZ), TERMINAL (CZ), OBLAST (CZ), PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ)

Čo vás čaká:
YACOPSAE: Kapela YACOPSAE z Nemecka je ako zbesilá jazda smrtiacou rýchlosťou! Ich štýl je zmes grindcore a fastcore, ktorý ponúka brutálne bicie útoky, zbesilé gitarové riffy a zúrivé vokály, ktoré vás uvrhnú do šialenstva. Skladby sú krátke, intenzívne, bez akéhokoľvek zbytočného váhania, a tým jasne dokazujú, že YACOPSAE nemajú žiadne obmedzenia, čo sa rýchlosti a agresivity týka. Ich hudba je pre fanúšikov extrémnych žánrov ako balzam a ich nekompromisný prístup k hudbe nám ukazuje, že grindcore a fastcore títo borci proste vedia.

RUIDOSA INMUNDICIA: Rakúska kapela RUIDOSA INMUNDICIA je nezadržiteľnou motorovou pílou na európskej hardcore punkovej scéne. Ich hudba je nabitá ohromnou rýchlosťou a energiou, ktorá vás vtiahne do nekonečného moshpitu. S neuveriteľne presnými bicími a melodickými chytľavými gitarovými riffmi ponúka kapela autentický a nekompromisný zvuk, ktorý vás donúti prežiť každú ich pieseň naplno. RxIx svojim intenzívnym vystúpením dokazuje, že sú nielen skúsenou kapelou, ale tiež hlasom generácie túžiacej po zmene a slobode.

TURTLE RAGE: Kapela TURTLE RAGE z Berlína je úžasným vírom extrémnej energie s rock and rollovým duchom! Ich prepojenie fastcore, hardcore, powerviolence a punku tvorí unikátny a drviaci zvuk, ktorý celkom prevracia všetko naruby. Agresívne gitarové riffy nám prinášajú nepretržitú adrenalinovú powerviolence jazdu, ktorá nám neumožňuje ani na chviľočku spomaliť. TURTLE RAGE prekračujú všetky hranice. Stretnutie s kapelou naživo bude pre vás nezameniteľný zážitok plný nekompromisného výbuchu emócii a zúrivej vášne.

NUCLEAR CULT: Druhá kapela v lineupe z Berlína (je tu snáď liaheň dobrých kapiel? :)). NUCLEAR CULT ponúkajú skutočne explozívnu zmes grindu, hardcore a fastcore, ktorá určite nikomu nedá spať. Ich hudba je surová, energická a priamočiara, s ostrými riffmi a zúrivým vokálom, ktoré vás vtiahnu do ich deštruktívneho prejavu. NUCLEAR CULT prostredníctvom svojej hudby ponúka revolučnú esenciu, ktorá prepája vášeň punku s tvrdosťou hardcore a chytľavosťou thrash core. Ich vystúpenie naživo bude bezpochyby plné explózii energie, ktorá nenechá žiadneho fanúšika ľahostajným.

PRŮMYSLOVÁ SMRT: Kapela PRŮMYSLOVÁ SMRT z Jihlavy predstavuje živúcu hudobnú križovatku s cejchom 20tich rokov existencie! Zvuková paleta Průmky zahrňujúcej metal, hardcore, thrash, grindcore a fastcore, ponúka nekompromisnú zmes energie a intenzity. Skladby sú plné energických riffov, brutálnych bicích a zúrivých vokálov, ktoré vás uvrhnú do sveta brutálneho hudobného zmaru. PRŮMYSLOVÁ SMRT exceluje v schopnosti prepojiť rýchlosť s melodickými prvkami, čo dodává ich hudbe nezameniteľný osobitý štýl - ostrý a nekompromisný, nesúci správu o tvrdosti a rebelstve. Kapela z Jihlavy je presvedčivým príkladom toho, že česká metalová a hardcore scéna má čo ponúknuť a že PRŮMYSLOVÁ SMRT je rozhodne jednou z tých, ktorá stojí za pozornosť.

TERMINATOR X: Powerviolence trio TERMINATOR X z Prahy je doslova živou odstredivkou! Ich zvukový prejav, ktorý sa radí do žánru powerviolence, ponúka nepretržité bombardovanie atómu a agresivitu. Skladby sú krátke, ale neúprosné, s rýchlymi bicími a true powerviolence gitarovými riffmi, ktoré úplne likvidujú hranice žánru. TERMINATOR X prináša tvrdý, brutálny a intenzívny zvuk, ktorý je najlepší popisovať ako násilnou zvukovou smršťou. Vokály speváčky rezonujú so zúrivosťou a temnotou, prinášajú pocit naozajstnej deštrukcie. Pokiaľ hľadáte extrémnu hudbu, ktorá vás udrie do tváre a posunie vaše hranice, kapela TERMINATOR X je tým správnym výberom.

OBLAST Nová mladá krv OBLAST z Jihlavy je priamo rútiaca sa strela na grindcore scéne! Ich neúprosný brutálny zvuk ponúka masívne bicie údery, nezameniteľné grindcore gitarové riffy a rozzúrené vokály, ktoré nezanechávajú miesto pre nadýchnutie. Skladby sú krátke, temné a explózivné, čo podtrhuje ich schopnosť tvorit surovú zvukovú paľbu. OBLAST sa neboja hrať s tempom a štruktúrou skladieb, čo dodává ich hudbe nečakaný rozmer a ich grindcore rozbieháva emócie davu na maximum, čo je perfektná kombinácia pre fanúšikov extrémnej hudby a moshpitu. Kapela z Jihlavy dokazuje, že žáner grindcore je stále živý a že OBLAST je jedným z jasných dôkazov toho, že Česká republika má čo ponúknúť na grindcore scéne.

TERMINAL: TERMINAL z Velkého Meziříčí je živúcim výbuchom extrémnej ráznosti! Ich mix grindcore, hardcore a fastcore žánrov vytvára brutálnu a nekompromisnú zvukovú paletu, ktorá vás udrie do srdce a uší. Skladby sú krátke, surové, s razantnými, presnými bicími a rýchlymi gitarovými riffmi, ktoré nás vtiahnu do špirály chaosu. TERMINAL nekompromisne prezentuje svoj vlastný štýl, ktorý je plný zúrivých vokálov a agresivity. Ich hudba je provokatívna a odvážna, nesúca temné posolstvá a správy. Kapela z Velkého Meziříčí je jasným dôkazom toho, že i na malom meste sa zrodí veľká sila. Pokiaľ hľadáte zvuk, ktorý rozbije konvencie, kapela TERMINAL vám to určite prinesie.

CONTROLLED EXISTENCE: Kapela CONTROLLED EXISTENCE z Prahy predstavuje úplne čistú silu a potenciál grindcore a fastcore! Ich zvuk je zbesilý a nekompromisný, ponúkajúci neustálu vlnu energie a deštrukcie. Intenzívne krátke skladby, agresívne guľometné bicie s kostidrviacimi gitarovými riffmi, ktoré pôsobia ako razantné údery do tváre. CONTROLLED EXISTENCE vykazujú mimoriadnu schopnosť prepojiť extrémnu rýchlosť s technickou zručnosťou, čo dodáva ich hudbe nezameniteľný charakter. Ich vokály sa rovnajú hlasnému výkriku vzbúr, školu klasického spevu tu nečakaj!

LYCANTHROPHY: Legenda z Vysočiny LYCANTHROPHY zo Žďáru nad Sázavou je jednoducho brutálna! Stálica na grindcore a fastcore scéne v Českej republike! Ich nezameniteľný zvuk je zbesilý a chaotický, s razantnými presnými bicími a jednoduchými gitarovými riffmi, ktoré sa nedajú prepočuť. Skladby sú krátke a prinášajú neustálu záplavu nekompromisného zvuku, stopiek, zmien témp. LYCANTHROPHY sa neboja kombinovať jednotlivé nástroje a ich hudobný štýl odráža ich odvahu a poslednou dobou experimentálny prístup. Šupinove vokály dodávajú hudbe zúrivosť a agresivitu, čo ju činí nezabudnuteľnou. Tento vokál tiahne. Kapela zo Žďáru nad Sázavou ukazuje, že talent a vášeň pre extrémnu hudbu nepoznajú hraníc a že majú čo ponúknuť všetkým fanúšikom extrémnych žánrov.

NO GOD RHETORIC: Kapela z Brna je nezadržiteľným tornádom na grindcore a fastcore scéne! Ich hudobná tvorba je explozívna a nekompromisná, s rychlými chaotickými bicími a rýchlo sa meniacimi gitarovými riffmi, ktoré nás vtiahnu do nekonečného vrtkavého víru grindcore. Pomocou brutálnych vokálov nás kapela dovedie za hranicou extremity. NO GOD RHETORIC sa odvážne pustili do skúmania temných a technicky náročných stavieb songov, čím vytvorili vlastný jedinečný štýl, ktorý zanechává neprehliadnuteľnú stopu na hudobnej scéne. Ich deštruktívny zvukový prejav zaujme každého fandu extrémnej hudby a prináša naozajstný zážitok.

Na mieste festivalový merch, distrá ako Dead heroes records, DIY factöry merch and records, Hardcore loves all colors records plus samozrejme band merchandise sekcie ako hrom.

www.stopandgo.cz

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: V+U+M

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)