Pozývame:


So 27.7.2024
Malá Bystřice @ Santov

INTERPUNKCE (CZ), LICKSPIT (CZ), AM (Poľsko), NERVY (CZ), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: NABOSOPOSKLE (SLOVENSKO)

Autor: Adam & Tomi & Adrik | Pridané: 30.12.2017 | Počet videní: 1533

Minulý víkend mala v Košickom Collosseu premiéru nová miestna kapela. Úprimne, čakal som naozaj všetko možné, ale ako je dnes moderné vravieť, ujebali mi dekel až niekde na strechu klubu. Preto som ich hneď po akcii trochu pootravoval a tu je výsledok. Na otázky odpovedali Adam (bicie) a Tomi (spev).

Adrik

NABOSOPOSKLE sú Tomi, Adam, Šimon a Vilo. Ako kamoši sme (pod šifrovaným názvom Galikjetajný) riešili skúšobne, crustové melódie a debaty o DIY už cca 4 roky, ktoré nakoniec vyústili do pätnásť minútového setu, žánrovo pohybujúceho sa niekde okolo emotívneho hc (dosť napiču názov). Radikálne vyhranený voči akýmkoľvek ambíciám, plánom do budúcna a kvalite, chceme hrať kým sa bude dať, robiť kokotiny a jesť tofu.


Adrik: Hrali ste hneď od začiatku ten napiču emotívny hc alebo to z vás vyšlo samo? Kam chodíte po hudobné inšpirácie?

Adam: Určite nie, od začiatku sme mali predstavu nejakého hcpunku, ale spočiatku to šlo skôr do crustu, až neskôr sa vyprofilovalo emo. Ja osobne vidím v našej tvorbe najmä inšpiráciu hudbou francúzskeho 90´ ema (snáď to neznie veľmi namyslene), JASMINE, ELEMENT OF NEED, FINGERPRINT, a samozrejme miestnej (československej) emo scény (živej i mŕtvej) - hlavne REMEK, SIN OF LILITH, GATTACA, SOUND OF QUALM, PACINO + nejaké osobne inšpirácie, za mňa nejaký ten RAVELIN 7, VIA ANIMA, atď. Výrazný aspekt nášho zvuku je podľa mňa ešte basa. Vilo si šiel vždy skôr anarchopunky ako uplakané ema a na tom sounde sa to (podľa mňa) pozitívne odrazilo!

Tomi: Doteraz som vlastne trochu prekvapený, že hráme spolu práve niečo takéto. Keď sme spolu začali, tak to bilo do crustu, takéto ťažké nálady to začalo chytať až neskôr. Ja som za to samozrejme rád a vďačný, takáto muzika sa ma dotýka, zaujali ma kapely s takýmto či podobným vyznením, čiže mať možnosť s kamošmi jednu takú kapelu robiť je celkom snové. A napriek tomu, že zvuk o ktorý sa asi snažíme vieme pomerne presne pomenovať, každý na to ide inak, s inými vplyvmi.

Adrik: Klasická otázka, kto píše texty a o čom sú?

Tomi: Texty píšem u nás ja. Niektoré z nich sú viac o veciach, ktoré si musím riešiť sám so sebou, niektoré zas viac o témach povedzme, že pre všetkých - iracionálne hľadanie nepriateľov, predsudky, význam aktívneho pričinenia sa o to, aby sa niečo zmenilo. Ono, sú podané možno až žánrovo melodramaticky, ale sú o pre mňa vážnych veciach a inak to neviem a možno ani nechcem.

Adrik: Ale jednu ambíciu alebo plán možno máte - nahrávka? Dočkáme sa jej raz alebo je to zatiaľ námet na sci-fi?

Adam: Nahrávku určite zriešime v najbližšej dobe, ešte nevieme ci demo, alebo klasicky album, cd, vinyl, kazetu, flexi, to sa uvidí. (povedz ty čo vydáš :D)

Tomi: Námet na sci-ci to nie je, myslím si, že aj k nahrávaniu sa raz dokopeme. Plánom by som to nenazval, plánovanie asi vyzerá trošičku inak. Nahrávka, koncertovanie, to sú ambície ktoré má každá kapela, takže podľa mňa ambície máme, ibaže žiadne luxusné.

Adrik: Collosseum, Klub, z vonku to vyzerá, že to tu diy scénou žije, ale niekedy sa ľudia na koncertoch dajú zrátať aj na prstoch bez vyzutia topánok. Kapiel, ktoré by stáli za zmienku je tu tiež minimum na to, aké veľké mesto alebo dedina sme. Ako hodnotíte ľudí, akcie, aktivity v tomto meste vy?

Adam: Ja to vidím relatívne pozitívne, okolo našej kapely sa motá partia rôznych zjavov zhruba v našom veku (18 - 24), s ktorými riešime fnb, klub, koncerty, vegan večere, premietania, atď. (každý podľa svojich možností). Samozrejme tu budú furt ľudia, pre ktorých je hc/punk len cesta ako sa rozjebať, obliecť a ohúriť frajerku, ale takých máme (aspoň myslím) v piči.

Tomi: Ako vravíš, Collosseum, chalani čo ti doňho vedia doniesť parádne kapely, KLUB, v ktorom sa môžeš zapojiť do pomáhania, rozširovať si obzory alebo príjemne si chillnúť ... mne to tu príde veľmi, veľmi atraktívne, a preto neviem povedať prečo to tak nepríde viacerým ľuďom. Sú akcie, kde príde veľa ľudí, napríklad také lopaty tu majú myslím vždy úspech. Na veľa pre mňa lákavejších akciách ľudia nie sú, skrátka nejde si každý všetko.

Adrik: Vyrastá tu mladá generácia punx? Ak áno, tak aj aktívnych alebo vašich rovesníkov zaujímajú úplne iné veci?

Tomi: Ale hej, mlaďasi ktorí sa vedia úprimne nadchnút pre vec a zapojiť sa tu sú.

Adrik: Máte prsty aj v aktivite Food not bombs Košice. Kde zháňate jedlo, varíte, koľko ľudí sa na tom podieľa? Zaplatia benefity všetky náklady? A aké sú odozvy stravníkov?

Adam: Na fnb sa podieľa cca 8 ľudí ako také tvrdé jadro a asi ďalších 10 nám pomáha, jedlo zväčša kupujeme alebo dostávame od stravovacích zariadení, z osláv atď, odozvy stravovníkov sú, myslím, pozitívne, za tie roky sme si už s nimi vybudovali aký taký "kamarátsky" vzťah, vedia čo čakať, čo nečakať. Samozrejme je to furt proces, ľudia čo varia sa neustále menia, rovnako ako ľudia pre ktorých varime.

Tomi: Jedlo na nedeľnajšie varenia väčšinou nakupujeme, to áno. Stane sa, že sa dostaneme aj k podarovanému jedlu, ale to je vzácnosť. Benefity tiež bohužiaľ nepokryjú každé varenie, nikdy ale nie je problém sa prípadne na varenie poskladať. Stretnúť sa v nedeľu, navariť a pozdieľať jedlo s ľuďmi na stanici je fakt minimum čo môžme spraviť, navyše sú to príjemné popoludnia. Ľudia sú vďační, myslím, že ako partiu nás majú aj radi.

Adrik: PS: Kto vymyslel názov NABOSOPOSKLE a čo má symbolizovať? Po rozbitom?

Adam: NABOSOPOSKLE som vymyslel ja, je to v prvom rade pekná slovná hračka, jedna kamoška dokonca povedala, že pre všetky tie systémy zoradenia prízvučných a neprízvučných hlások vo verši (silabicky, silabotonicky atďatď) to musí byť totálny mindufck. Zároveň je to celkom dobre vystihnutie celého toho bordelu čo hráme, pocit podobný bosej chôdzi po črepoch. + Za seba by som chcel ešte dodať, že celá východoslovenská hc/punková scéna si zvykla na to opakovať dookola, že je všetko napiču, málo ľudí, málo aktivít, málo kapiel, málo vegánov, ja tento pesimistický pocit však nemám, furt je tu kvanta ľudí, ktorí sa zaujímajú, tak možno by stálo za to sa cez tento nihil preniesť a robiť si scénu akú ju chceme mať my. Zrejme nás nikdy nebude toľko ako sedláckych fanúšikov Zóny A, ale to by sme ani nechceli, či?
Diky moc za podporu!

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: Y+F+J

Správa:

#7303 drrrrro napí­sal/a: 01.01.2018 23:11:56

popi4ovka!! :-) uplne zja(z)venie!!

#7302 drrro napí­sal/a: 01.01.2018 22:22:06

d(r)i(n)k za link!!

#7301 cocotello napí­sal/a: 01.01.2018 10:30:50

Wrbo tu máš celé video z koncertu https://www.youtube.com/watch?v=3xHNAMsd2CA

#7300 Wrbo napí­sal/a: 31.12.2017 21:31:22

Síce súdim len podľa jedného videa, ale z tohoto bude veľká vec

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)