Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


20.5.2013 JAKUBYSKO, WARFUCK, FUBAR; Lučenec, Slimák

Autor: Fog | Počet videní: 766

Už keď som dostal v priebehu marca ponuku spraviť zastávku na tourku kapiel FUBAR a WARFUCK, bolo viac než jasné, že sa toho ujmem. Dnes síce znamená každá akcia riziko, ale kapely si dali podmienky, ktoré boli viac ako dobré a tak som neváhal a zastávku som do svojho mesta, napriek tomu, že bol pondelok, potvrdil. Takéto kapely sa tu neobjavujú často, FUBAR sem zavítal tuším po 7 rokoch, keď im naposledy organizoval koncert Rišo zo Žiaľu nad Hrobom. Navyše sme do tohto koncertu išli v kooperácii s Cyprusom (Rest Of Noise) takže nebolo nad čím váhať.
Koncertný deň prebiehal ako vždy. Najprv nákup, potom sťahovanie vecí do klubu a potom varenie a chystanie nocľahu pre návštevu. Do klubu dorážam okolo šiestej večer, posádka dodávky v zostave päť kusov z Holandska a tri kusy z Francúzska ma už čaká na mieste. Chalani stihli dokonca vynosiť veci a pripraviť si stánok s merchom, takže všetko klape. Zoznamujem sa s kompletnou posádkou, vrúcne tu opätovne vítam Nicolasa z Bones brigade, podávam základné info, balí sa prvé brko a začínajú sa zbierať prví ľudia.
Na pondelok a grindcore koncert neočakávam veľké čísla, nakoniec ma poteší účasť cca 35 platiacich ľudí. Veľký podiel na tom má aj veľká skupinka zo Zvolena, ktorá došla početne podporiť a ukázať, že láska k hudbe nepozná hranice, a už vôbec nie tie ktoré nám určujú okresy. Veľký rešpekt! Atmosféra sa zahusťuje a koncert začína okolo pol deviatej, keď sa nahromaždí dostatočný počet hláv.
Ako prví to odpaľujú JAKUBYSKO, ktorí dostali reparát. Naposledy hrali v Lučenci nedávno v januári, ale pokazený pedál na kopák ich set prerušil už v šiestej skladbe. Chalani na ponuku prísť opäť kývli a bola to výborná voľba. Najebali do nás výdatný a rytmicky pestrý fastcore, na aký sme u týchto Zvolenčanov zvyknutí. Zahrabli do svojich starých vecí, ale predstavili aj nové tracky z pripravovanej nahrávky, ktorá vyjde snáď čoskoro práve na tomto labeli (Totalitarianism still continues) a na ktorú sa treba rozhodne tešiť! Napriek tomu, že sa nedeje žiadne pogo či nejaký veľký pohyb pod pódiom, medzi skladbami získavajú chalani zaslúžené ovácie, keďže svoj set podávajú s maximálnym nasadením.
Ako ďalší sú na rade Francúzi WARFUCK. Služobne mladšia kapela, pozostávajúca len z dvoch členov, bola u mňa najväčším prekvapením večera. Chalani vyfajčili zopár jointov a dali nejaké drinky, na ich výkone to však rozhodne nie je poznať, skôr naopak. Dvojčlenné kapely majú nevýhodu, že pôsobia staticky, ale v prípade tejto bandy sa to rozhodne nedá povedať. Spevák/gitarista Nico behá splašene medzi ľuďmi, hádže ksichty a prežíva set neskutočne naplno. WARFUCK na nás vyplieskali devastačný grindcore, ktorý bol tak neskutočne intenzívny, že by sa zaň nemusela hanbiť ani päťčlenná kapela. Sypú do nás skladby z ich debutu "Weak and the wicked (je k dispozícii voľne na stiahnutie na kapelnom bandcamp profile) a nechajú nás vydýchnuť jedine v pomalších pasážach. Ako sa obzerám dookola, nie som jediný, kto nemo zíza a nechápe, ako môžu dvaja ľudia robiť taký bordel. U mňa rozhodne najlepší two-piece band, aký som kedy videl!
Posledným klinčekom do rakvičky bola, aspoň podľa mňa, kapela, ktorá sa dá označiť za jednu z legiend scény: holandskí FUBAR. Tí to rozbaľujú tesne po desiatej a v dosť bohatšej, päťčlennej zostave. Set poskladaný zo starších vecí a hlavne z novinky "Lead us to war" (LP vyjde zanedlho u Power it up) bol vyvážený a ničiaci. Predsa len, kto túto muziku pozná, vie o čom je reč. Ich netypický grindcore bol taký, aký ho poznáme z nahrávok: značne dostrihaný, veľa zmien, breakov, kombinácia hardcore a grindcore elementov a hlavne tri neustále sa prekričujúce vokály. To je presne toto holandské komando: grindová smršť. Napriek tomu, že ich muzika niekedy môže pôsobiť chaoticky, bol zvuk viac než dobrý a ich set bol prehľadný, minimálne pre skúsené ucho alebo tých, ktorí majú pobehané nahrávky tejto kapely. Frontman Luc behal ako besný pes až z neho išiel strach, ale v civile je to paradoxne neskutočne milý chlapík. FUBAR to jednoducho povedané rozjebali na plnej čiare! Nie je sa čo diviť, že táto kapela má za sebou bohatú minulosť a dúfam, že ešte veľa budúcnosti.
Koncert končí okolo 11, na mieste sa poflakujú stále nejaké existencie. Vonka sa húli, pije a zabáva vo veľkom. Kapely predávajú celkom slušnú porciu merchandisu, čo ma teší, keďže finančne som im nemohol ponúknuť toľko, koľko by si zaslúžili. Sám prispievam svojou troškou. Klub sa pomaly vyprázdňuje, ostávajú nakoniec len osádka turné za barom, kde likvidujú alko pochutiny, ktoré ich lákajú ako chuťou, tak hlavne slovenskou cenou. Nakoniec sme vyprevadení na ulicu aj my, Nicolas parkuje auto za mojim barákom a vyrážame ešte do nočných ulíc na pivo a posledné, epické brko. Do postele sa dostávame zničený okolo druhej nadránom a všetci zaspia na počkanie.
Druhý deň klasika: 8 ľudí sa zobudí, všetci serú a sprchujú sa. Nasledujú raňajky v meste a odchod dodávky smer Budapešť (tam dopadol koncert viac než zaujímavo – v skratke: bitka s majiteľom podniku, zrútenie steny, policajti, FUBAR ani nehrali). Som rád, že som mohol robiť koncert takým skvelým kapelám a hlavne takým skvelým ľuďom. Perfektná komorná akcia, ktorá opäť ukázala jednu pravdivú vec: grindcore je láska, žiadne pózerske pičoviny!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: L+Q+J

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)