Pozývame:


Ut 19.7.2022
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda pub

ONA SNOP (UK), FAMILY VACATION (USA), DADCARE (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TEUFELSMAUER, DEFIANT, PARNEPAR (2.7.2022, Poprad)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

INCRIMINATE, LIFECRUSHER, SPY (13.6.2022, Bratislava @ Kulturák)

Najnovšia recenzia:

GOVERMENT BADTRIP - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


28.7.2014 DOWNSTREAM, EAT ME FRESH, BACKTRACK; Košice, Collosseum

Autor: Fog | Počet videní: 728


Predchádzajúci koncert!
NYHC je značka. Bez diskusie. Špecifická odroda tohto štýlu, ktorá je identifikovateľná, svojská a ovplyvnila celú HC scénu. BACKTRACK patria medzi generačne mladšie kapely z tejto scény, nič to však nemení na tom, že kvalitatívne v ničom nezaostávajú za fotrami tejto scény. Bolo jasné, že sa sem na nich vypravíme. Koncert bol opäť hore, kde je to na takúto klubovku ideálne, hlavne kvôli zahusteniu priestoru. A kvôli tomu, že keď sa to zahustí, je to riadne inferno. Koncert otvorili domáci DOWNSTREAM, ktorí prednedávnom vysekli nový počin. Ich set bol energický, napriek tomu, že Dubák pár minút pred ním vypadal dosť ne-energeticky, hehe. Ale samozrejme všetko dali s prehľadom a mám pocit, že každým setom ide táto banda hore. Naplieskali, čo bolo treba, poriadne si svoj set užili a na rozjazd energeticky nabudili ľudí svojím HC. Ak sa ti ľúbia, volaj ich na káve. EAT ME FRESH mi oproti nim pripadali dosť nemastnejší. Hlavne ak chceš zapájať do svojej muziky rôzne odnože HC, potrebuješ sa oprieť o silné gitarové nápady, ktorí týmto sympatickým Čechom kus chýbali. A aj energeticky to nejak nešlapalo. Niekedy stačí veci nekomplikovať a viac pritlačiť na plyn. A  odveci mi prišiel kus aj cover od H2O "What happened", predsa len kapela hrajúca pár rokov a pre generačne mladé publikum (časť ktorého sa ten text aj týkal) by si mala vybrať vhodnejší cover. Fandím im, ale mňa ich set celý obišiel. BACKTRACK už bol iná kapusta. Akonáhle vyšli na stage a spustili, začali vzduchom lietať imaginárne facky, ktoré ťa dali hneď do laty. Energia začala kulminovať, ľudia v totálnom pohybe, pot sa zrážal na plafóne a kvapkal naspäť na naše hlavy. Jedna nálož za druhou, BACKTRACK nepoľavovali a sypali jeden tlak za druhým ako páni. Na konte majú síce len dva albumy a jedno EP, ale prešli ich kompletne. Songy z poslednej LP "Lost in kife" písali rovnako dobre ako starší materiál. Možno ešte lepšie. Strašný náklad. Hustota. Samotný set bol posadený, brutálne energický a pritom zahraný s  prehľadom. Ľudia k tomu divočeli, ako keby ich za to platili a dokopy to vytváralo strašne ničiacu atmosféru. Toto bol tiež príklad, ako má vypadať jedna solídna namakaná HC showka. Dobitý, ohluchnutý, spotený od čela až po päty, ale spokojný. BACKTRACK dali strašný náklad, čistý diktát a u mňa asi jedno z top klubových HC performance, čo som tento rok videl.
Ďalší koncert!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: P+V+7

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)