14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X; Banská Bystrica @ Kaktus

Autor: Wrbo | Pridané: 18.9.2021 | Počet videní: 517


Tak a konečne sa dočkala aj Bystrica! Koncert robený vcelku narýchlo, ale taká je doba, plánovanie dopredu sa nemusí 2x vyplatiť. Kedže to bol dátum návštevy pápeža, tak bola ešte aká taká šanca, že to vyššia moc nezruší. Tak poď na to!
Dva dni pred koncertom mi definitívne chcíplo auto (RIP oktávka) a nastali mierne komplikácie s odvozom spevového aparátu. Našťastie sieť kamoškov funguje (dík Kalach) a plán sa realizuje na minútu presne! Do Bosorky teda prichádzame presne na 8 hodinu večernú. Spotení jak prasce (prasce sa potia?) ponosíme tie ťažké kravy dole a nastáva séria zapájania aparátu metódou pokus omyl. Dlhšie sa tie veci nevyužívali a teda nebolo jasné, čo za ten rok sucha vypovedalo službu. Zvítavam sa s Marošom / KAZOSTROJ, s ktorým sme si posledné obdobie dopisovali, no naživo sme sa ešte asi nevideli - teda možno raz, ale to sme sa vôbec neregistrovali. Čo to sa pozapája a vyzerá to, že by sa to mohlo spojazdniť bez nejakých problémov (počiatočný optimizmus haha). Inak výber kapiel bol excelentný. Adam toho oslovil viac, no takto na rýchlo kdekto nemohol. Myslím ale, že tieto tri bandy sú každá vo svojom štýle na popredných miestach pomyselnej pyramídy - teda aspoň pre mňa.
Prvá ide kapelka KAZOSTROJ z vyjeBánoviec a je to moja premiéra. Registrujem ju od prakticky od začiatku, kedy bola vlastne len oneman projekt a práve tieto prvé veci mi moc nerezali. Kde kto to prirovnával k ČADu. A vlastne občas ešte stále začujem prirovnanie "čad pre chudobných". Pri ich sete som nad tým aj rozmýšlal a možno to aj trošku chápem. Teda farba hlasu je podobná. Témy sa občas tiež o seba obtrú, ale čo ja viem ... Nepríde mi to až také kritické. ČAD ma nebaví a toto práveže žeriem. K ich setu by som asi len napísal, že to bola jeba. Kopec zmien, husté riffy, parádne príhovory. Nemám výhrad. Možno tá dĺžka setu bola akurát tak na hrane (pre mňa) a tá posledná coverovka do setu moc nezapadala. Určite si ich ale očekuj, je to kvalitka.
AHOJ odpálili svoj set ako druhí a opäť stojím s otvorenou papuľou. Spomedzi všetkých bánd, v ktorých sa títo ľudia mihli ma práve táto baví najviac (ok o prvenstvo sa delí s KITTom). Krátke, intenzívne, energické a hlavne prirodzené. Bubeník Rišo je neskutočný makač. Tým starým bosoráckym amatkám nedaroval skutočne ani trochu oddychu. Ešte pred ich setom študujem Justinovu gitarovú hlavu a som celkom prekvapený, že Ampeg robil aj čisto gitarové hlavy. Pre mňa novinka.
DIMENZIA X je u nás celkom pojem. Asi nepoznám človeka, ktorému by sa ich album "Nik nie je bez viny" nepáčil. Pár evrgrínov z neho zaznelo aj tu. Spočiatku trochu hapruje mikrofón, ale borci si s tým poradili. Ja ako každý poriadny zvukár som sa zakecal pred klubom haha. Ako som už vyššie načrtol, tak chalani majú u mňa rešpekt, že budú na scéne už pomaličky 30 rokov a aj po toľkých rokoch to majúv hlavách upratané, čo dokazujú aj jednak nové songy, či príhovory pred piesňami. V tomto skladám pomyselný klobúk z hlavy dole. Taký bordel pred kapelou som tu v Bosorke už dávno nevidel. Ešte aj Vajco sa húpal na mieste a spieval si a to sa stáva tak raz sa svetelný rok!
Platiacich bolo niečo cez 50 a akcia vyšla do mierneho plusu, tak sa nie je na čo sťažovať. Dokonca prišlo kopec starých a dokonca aj nových tvárí, takže dávam plný počet bludišťákov.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: G+H+1

Správa:

#7881 kočo napí­sal/a: 20.09.2021 19:21:45

dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

08.01. 15:25 adrik:


A vážne! Opravené!
(novinka)

08.01. 11:06 fog:


kazeta vychadza na LOWER CLASS KIDS RECORDS
(novinka)

15.12. 07:16 ctib:


Velké překvapení! Zní to výborně!
(novinka)

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)