Pozývame:

Pi 19.8.2022
Poprad @ garáže

S.A.T.A.N. (Poľsko), INCRIMINATE (SK), DIKTÄT (SK), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

Ffud fest (12 - 13.8.2022, Sereď)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


5.7.2022 PRIAMA ČEPEĽ, HEVER, DARE; Bratislava @ Kulturák

Autor: Fog | Pridané: 7.7.2022 | Počet videní: 126


Rozhodol som sa kus vyhrotiť a obehnúť koncert v Bratislave na otočku. Bodaj by nie. DARE zadelili brutálny album, ktorý ma fest bavil a točil som ho dookola. Bol aj bližší dátum v Budapešti, ale v ten deň sme niekde hrali, takže nakoniec do hlavnej dediny. Pôvodne sme mali ísť s polovičkou na celý deň, aby sme nepresedeli v aute viac ako na koncerte, ale súbehom vecí to dopadlo inak. Tak rýchlo a na otočku teda. Taký bude aj report.

Vyrážame po piatej, začína pršať jak u jebnutých. Cesta ako kde. Sme tam, parkujeme, už neprší. Je osem, ľudí tak pomenej a tak komorne to aj ostane po zvyšok večera, ale nie je to zase tragická účasť. Dejv je tu aj kopa iných kamošov. Dám nealko pivo a PRIAMA ČEPEĽ začína set, keď sa vonka vetráme. Nie je to moja šálka kávy, to musím priznať hneď. Neskôr zídeme dole, pozrieme pár songov. Chalani sú zohratí, vedia, čo robia a  ako. Akurát to pripomína aj ich iné projekty, zrejme tým, že sa v nich všetci viac menej striedajú (či?) a že vokál je všade dosť podobný. Stavané na kilách, úder to má, ale chýba mi v tom rýchlosť a moment prekvapenia. Ale ako vravím, nie som cieľovka. HEVER už viacej zohrejú pri srdiečku. Hardcore, kde sa nájde punk, stredné tempo so skočnými momentami a kadejaké breaky, predohrávky a zmeny. Svižné, dynamické a prúdiace okolo teba. Kuba s basou lieta hore dole, chalani sa setom očividne bavia. Dnes asi dali aj najdlhší set z lineupu.

Rýchlo vyvetrať, dať brko a potom dole na DARE. Tí mali už zvukovku za sebou, nachystajú sa tak promptne, že keď začínajú, dole je len pár ľudí. Rýchlo sa to všetko nahrnie dnu, a pomaličky ale isto sa začína aj nejaký pohyb. DARE hrajú v pätici, zvuk majú brutálny, ako z nahrávky. Z tej poslednej "Against all odds" je vyskladaný prakticky celý set. Neviem identifikovať jeden song, to bude niečo staršie. Ja si idem hlavne ten posledný album, takže som mega spokojný, lebo z neho vyťahujú najväčšie tlaky a bez prestávky a zbytočných kecov tlačia skladbu za skladbou. Energický hardcore, čo nenechá nožičky na pokoji. Dynamické songy so zabijáckym groovom a šikovnými nápadmi zaplňujú priestor, ľudia lietajú, hrozí sa a potí sa. Dobre je. Nejakých pätnásť minút a je po všetkom. Natlačené maximálne. Myslel som, že budú hrať o niečo dlhšie, ale ako človek hrajúci obdobne dlhé sety môžem ísť tak maximálne plakať do kúta.

Nevadí, je dobrý čas. Dávame si s ľuďmi pästičky, sadáme do auta, a bez jedinej prestávky s tempomatom na stopade sme doma polhodinu po polnoci. Rýchlo pivko, brko, prevziať dieťa a môžeme ísť spať. Ako píšem, rýchla otočka.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: M+I+7

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)